Pierwsze dowody zbrodni wojennych Izraela

Opublikowano: 28.06.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 296

W tym tygodniu przeciwko Izraelowi złożone zostały pierwsze dokumenty które mają wskazywać, że podczas zeszłorocznej wojny kraj dokonał zbrodni wojennych na Palestyńczykach. Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) będzie prowadzić dochodzenie w tej sprawie.

W wyniku 50-dniowej wojny która wybuchła w lipcu 2014 roku, zginęło prawie 2,5 tysiąca osób. Palestyna została doszczętnie zniszczona a izraelskie lotnictwo zbombardowało nawet szpitale, mieszkania oraz szkołę należącą do ONZ. 1 kwietnia Autonomia Palestyńska została członkiem MTK a teraz dostarcza pierwsze dowody w sprawie zbrodni wojennych, jakie mogły zostać dokonane podczas konfliktu.

Dochodzenie w tej sprawie będzie z pewnością znacznie utrudnione. Izrael również miał dostarczyć pewne dokumenty do MTK lecz nie zrobił tego ponieważ “Palestyna nie jest państwem”. Ponadto, prokuratorzy nie otrzymali zezwolenia na wejście do Izraela. Przypomnijmy że państwo żydowskie, w przeciwieństwie do Palestyny, nie jest członkiem MTK.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

MTK mieści się w Hadze. Czyżby Holendrzy prosili się o kolejną katastrofę lotniczą, oskarżając kraj miłujący pokój?

argos1
Użytkownik
argos1

Poniżej zamieszczam link do artykułu, który przedstawia jedno z ramion Bestii nowożytnego świata, będącego wylęgarnią Zła w najczystszej postaci oraz źródłem wielu konfliktów zbrojnych i cierpień jeszcze większej ilości istnień ludzkich:
http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/oferta-ktorej-nie-mozecie-odrzucic-mark-glenn/