Parlament Armenii odmówił zniesienia stanu wojennego

Opublikowano: 27.11.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1626

Zgromadzenie Narodowe Armenii odmówiło zniesienia stanu wojennego w kraju, informuje korespondent Sputnika.

Z taką inicjatywą wystąpiła wcześniej opozycja – frakcje „Kwitnąca Armenia” i „Świetlana Armenia”. Za głosowało 36 deputowanych, przeciwko – 56, dwóch się wstrzymało. Przeciwko zniesieniu stanu wojennego, który został wprowadzony 27 września z powodu eskalacji konfliktu w Górskim Karabachu, była frakcja rządząca „Mój krok”.

Wcześniej członek „Świetlanej Armenii” Geworg Gorgisjan oświadczył, że wskazanych przy ogłoszeniu stanu wojennego okoliczności już nie ma: przypomniał, że w kraju zmieniły się warunki, jednak nadal są ograniczenia dla fundamentów demokracji, wolności słowa, zgromadzeń, strajków i przemieszczania się obywateli. Według niego to pociąga za sobą problemy ekonomiczne.

Deputowany „Kwitnącej Armenii” Szaki Isjan z kolei poinformowała, że następnym krokiem po zniesieniu stanu wojennego powinna być procedura usunięcia z urzędu premiera Nikol Pasziniana.

Dowódca oddziału organizacyjno-mobilizacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Albert Bagadasarian z kolei podkreślił, że armia nie jest przeciwna zniesieniu stanu wojennego, ale jednocześnie należy podjąć odpowiednie środki dla zapewnienia bezpieczeństwa granic i „dodatkowych terenów”.

Bagadasarian zaproponował ogłosić trzymiesięczne wypłaty po stopniowej demobilizacji.

Sekretarz Generalny Ministerstwa Obrony Artur Sarkisjan zaapelował, aby wstrzymać się ze zniesieniem stanu wojennego do czasu rozwiązania wszystkich bieżących problemów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.