Państwa UE muszą przyjąć uchodźców

Opublikowano: 28.03.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Komisarz europejski ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitrios Awramopulos w poniedziałek wezwał państwa członkowskie UE do wypełnienia do końca września zobowiązań w zakresie relokacji i przesiedleń uchodźców z terytorium Grecji i Włoch.

„Tłumaczenia już nie są akceptowane. Wszystkie kraje UE muszą wypełnić swoje zobowiązania do końca września” — powiedział dziennikarzom w Brukseli po przybyciu na spotkanie ministrów spraw zagranicznych 28 państw członkowskich UE. Wcześniej w marcu Awramopulos zagroził sankcjami państwom UE, które nie przyjmują uchodźców.

Eurokomisarz powiedział, że na razie około 15,5 tysiąca uchodźców z terytorium Grecji i Włoch zostało wysłanych do innych krajów UE w ramach zobowiązań wspólnoty, aby w ciągu dwóch lat przesiedlić do 40 tysięcy osób ubiegających się o azyl z terytorium tych dwóch państw.

Aplikacje imigrantów o azyl są rozpatrywane w tak zwanych „gorących punktach” („hot spots”) na terytorium Włoch i Grecji, skąd później są wysyłani do państw członkowskich UE w ramach programów relokacji i przesiedleń wewnątrz Unii Europejskiej.

We wrześniu 2015 roku ministrowie spraw wewnętrznych UE większością głosów postanowili rozsiedlić do 23 z 28 krajów wspólnoty, oprócz wcześniej uzgodnionych 40 tysięcy osób ubiegających się o azyl, kolejnych 120 tysięcy uchodźców na terytorium Unii Europejskiej.

Komisarz europejski Awramopulos wielokrotnie wyrażał niezadowolenie ze sposobu, w jaki niektóre państwa członkowskie UE wykonują porozumienia w sprawie przesiedlenia uchodźców.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Muszą przyjąć uchodźców ,to władze państw które najechały na ich kraj i zmusiły ich do ucieczki . Mam nadzieję że dobre manto uchodźcy spuszczą władzy sprawowanej w tych krajach, tym uzurpatorom!
Arabia Saudyjska powinna upominać się o swoich ziomków , powinna być pierwsza w przyjęciu uchodźców , stać ich na to są bogaci i religia tożsama. Zmienić kierunek do AS ,relokacja uchodźców w Arabii Saudyjskiej.
Polska ,nic nie musi !

gajowy
Użytkownik
gajowy

Polska powinna się na to wypiąć. Ale będać konsekwentna powinna też wystąpić z NATO (które jest odpowiedzialne za ten bliskowschodni syf).

agama
Użytkownik

chamska dykatura

beth
Użytkownik
beth

W odniesieniu do poruszanego tematu myślę, że naprawdę warto przypomnieć proroczą wypowiedź Ignacego Jana Paderewskiego :

http://niezlomni.com/czy-te-slowa-nie-brzmia-proroczo-po-104-latach-ucza-nas-szacunku-do-obcych-a-pogardy-dla-swoich-kaza-nam-nienawidzic-ojcow-i-braci/