Pamięć wbrew propagandzie

Opublikowano: 27.02.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 742

Kolejna rocznica śmierci radzieckiego generała Iwana Czerniachowskiego pod Pieniężnem w lutym 1945 roku okazała się polem gorącego sporu o historię i politykę międzynarodową. Choć od 2015 roku władze polskie pozbawiły go pomnika, osoby czujące potrzebę upamiętnienia generała, zbierają się corocznie w tym właśnie miejscu, aby oddać mu hołd. W tym roku na miejsce zburzonego pomnika przybyli zarówno strażnicy pamięci o Czerniachowskim, jak i głośni przeciwnicy wszystkiego, co związane z Armią Czerwoną, ale i współczesną Rosją. Wielu z nich trzymało ukraińskie flagi, ale czy wynikało to z faktu, że radziecki generał był pochodzenia ukraińskiego? Na reportaż z Pieniężna zapraszają Mateusz Piskorski i Tomasz Jankowski.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.