Otwarta rana na ciele miasta

Opublikowano: 26.11.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 509

W listopadzie 2023 roku w Łęcznej w woj. lubelskim odsłonięto pomnik poświęcony blisko 1000 Żydom zamordowanym przez Niemców w pobliżu synagogi jesienią 1942 roku. Audycja to opowieść o Holocauście, który dokonał się w Łęcznej, śladach, które w przestrzeni miejskiej pozostały po społeczności żydowskiej oraz w pamięci ludzkiej, a także o tym, jakie refleksje takie upamiętnienie wyzwala wśród mieszkańców miasta. W upamiętnienie zaangażowała się Fundacja „Zapomniane”, a do współpracy włączyły się władze miasta, instytucje kultury, szkoły i regionaliści z Łęcznej.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.