ONZ ubolewa nad decyzją USA ws. żydowskich osiedli

Opublikowano: 20.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1255

ONZ wyraża ubolewanie w związku z oświadczeniem USA o uznaniu osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu rzeki Jordan – oświadczył rzecznik sekretarza generalnego Stéphane Dujarric.

Wcześniej amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył, że Stany Zjednoczone odżegnują się od stanowiska poprzedniej administracji prezydenta Baracka Obamy, zgodnie z którym działalność osiedleńcza Izraela na Zachodnim Brzegu Jordanu i we Wschodniej Jerozolimie stanowi naruszenie prawa międzynarodowego. „Nasza pozycja nie uległa zmianie” – powiedział Dujarric na briefingu i zauważył, że ONZ „ubolewa nad oświadczeniem, z jakim wystąpiły Stany Zjednoczone”.

Działalność osiedleńczą na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie, gdzie mieszka prawie 600 tysięcy Izraelczyków, przyjęto uważać za główny czynnik zaogniający stosunki między Izraelem i wspólnotą międzynarodową i jedną z głównych przeszkód na drodze pojednania z Palestyńczykami, którzy odbierają ją jako politykę utrwalenia państwa żydowskiego na terytoriach odebranych im pięćdziesiąt lat temu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Janusz
Użytkownik

Kiedy ONZ nałoży sankcje na USA ?

franek
Użytkownik
franek

Terytoria na których jest “niekontrowersyjny” i uznany formalnie Izrael też pochodzą z grabieży ziemi.