Omawiają rezolucję ONZ przeciwko szpiegostwu USA

Opublikowano: 27.10.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 503

Już 21 krajów uczestniczy w omawianiu inicjatywy Brazylii i Niemiec. Projekt rezolucji ONZ skierowany jest przeciwko elektronicznemu szpiegostwu prowadzonemu przez Stany Zjednoczone.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez amerykańską gazetę „Foreign Policy”, wśród nich znalazła się Francja, Meksyk i inni tradycyjni sojusznicy Waszyngtonu, a także takie państwa jak Wenezuela i Kuba

Sens rezolucji sprowadza się do tego, żeby objąć Internet prawem do poszanowania życia prywatnego. Zaplanowano, aby do końca tego roku projekt poddać pod głosowanie Komisji ONZ ds. Praw Człowieka.

Gazeta „Foreign Policy” poinformowała, że właśnie demaskacje byłego agenta CIA Edwarda Snowdena dały impuls polityczny do wyniesienia projektu na forum ONZ.

Tymczasem w stolicy Stanów Zjednoczonych, pod hasłem „Przestańcie nas śledzić!”, odbył się masowy wiec przeciwko podsłuchom. Zgodnie ze słowami organizatorów, zapowiada się on na największą akcję przeprowadzoną z tego powodu w historii kraju.

Uczestników mitingu pozdrowił wcześniej były pracownik amerykańskiego wywiadu Edward Snowden.

Sobotnia akcja poświęcona jest 12 rocznicy tak zwanej ustawy o patriotyzmie w Stanach Zjednoczonych, która została przyjęta po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Umożliwiła ona systematyczne ograniczanie praw i wolności obywatelskich w kraju.

Źródło: Głos Rosji
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Towarzysz Chuiev 28.10.2013 09:24

    Od zarania dziejów każdy aparat państwowy inwigilował swoich poddanych. Każde imperium, które powstało miało rozbudowany aparat inwigilacji. Od starożytnego Rzymu po dzisiejsze “imperia”.

    Nie wiem skąd to zakoczenie.

    Złota rada : nie wypisywać wszystkiego o sobie w serwisach społecznościowych, lub najlpeiej nie korzystać wogóle, nie używać kont mailowych pochodzących od dużych providerów powiązanych ze służbami specjalnymi i “system” nawet nie będzie wiedzieć o Waszym istneniu.

    Wiekoszośc ludzi ma pretensje o to, że jakieś służby gromadzą i przetwarzają dane na ich temat, dostarczone przez nich samych lub przez ich znajomych.

    Nikt nie ma pretensji do znajomych o oznaczanie ich na cudzych zdjęciach, z podaniem lokazji, czasu oraz pozostałymi osobami.

    Największe zagrożenie dla prywatności to używanie połączenia z netem dostraczonego przez providera, bez żadnych dodtkowych zabezpieczeń jak np tunel vpn.

    Wasz provider wie o Was więcej niż służby specjalne 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.