Ograniczenie legalnej broni nie zmniejszy przemytu nielegalnej

Opublikowano: 17.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 930

Wypowiadając się w związku ze śmiercią dwóch policjantów w Innisfill w Ontario (Kanada) prezes Toronto Police Association (TPA) stwierdził, że nielegalny handel bronią palną i przemoc nasilają się, a wysiłki Ottawy zmierzające do ograniczenia przemocy z użyciem broni są chybione.

„Proliferacja broni palnej tutaj w Kanadzie z USA – moim zdaniem wymyka się kontroli” – powiedział Jon Reid w rozmowie z „The Epoch Times”. Reid dodał, że przytłaczająca większość broni używanej do popełniania przestępstw w Kanadzie jest nielegalnie przemycana ze Stanów Zjednoczonych, zaś posunięcia rządu federalnego polegające na zamrożeniu importu broni krótkiej od 19 sierpnia są „bezcelowe”. „Zamrożenie importu legalnej broni palnej w żaden sposób nie powstrzyma napływu nielegalnej, więc to jest pierwszy problem”.

Tymczasem w tym roku w Toronto doszło do 320 strzelanin. Reid dodaje, że siły policyjne Toronto nie nadążają za rosnącą populacją miasta i wyższymi wskaźnikami przestępczości i miasto potrzebuje więcej policji.

W lutym Mark Weber, krajowy przewodniczący Unii Celnej i Imigracyjnej, powiedział komisji ds. bezpieczeństwa publicznego Izby Gmin, że tylko „jedna milionowa wszystkich ładunków kolejowych” jest poddawana kontroli przed przekroczeniem granicy kanadyjskiej. „Innymi słowy, istnieje prawie zerowa szansa, że jakakolwiek nielegalna broń wjeżdżająca do kraju koleją zostanie znaleziona” – wyjaśnił. „W obecnym stanie rzeczy nie tylko brakuje zdolności do zapobiegania przemytowi, ale także zdolność zbierania wiarygodnych i rzetelnych danych jest również niewystarczająca”.

Mendicino powiedział w sierpniu, że rok 2021 był rekordowy w przejmowaniu nielegalnej broni palnej na granicy. Dane federalne pokazują, że Kanadyjska Agencja Służb Granicznych skonfiskowała ponad 1200 sztuk broni palnej na granicy w 2021 r., czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2020 r.

Jednak Reid uważa, że ogromna liczba nielegalnej broni palnej przelewa się przez granicę Kanady od lat, a pełny efekt tego zjawiska jest teraz odczuwalny. Część problemu, uważa Reid, polega również na tym, że zbyt wielu sprawców przestępstw z użyciem broni otrzymuje łagodne wyroki, co sprzyja recydywie. Nazwał wycofanie przez rząd pewnych obowiązkowych kar minimalnych jako krok „nie do usprawiedliwienia”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie TheEpochTimes.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.