Oferował 100 000 zł za zabicie Zbigniewa Ziobry

Opublikowano: 06.01.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2075

Jan S. miał podżegać do zabójstwa ministra sprawiedliwości. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji po długich poszukiwaniach Za wykonanie zlecenia mężczyzna miał oferować kilku osobom 100 tys. zł.

Mężczyzna planował nie tylko zabójstwo ministra sprawiedliwości, ale również ponoć kilka innych osób. Według informacji podanych przez RMF FM, Jan S. miał także grozić policjantom z wydziału narkotykowego. Został zatrzymany w Milanówku pod Warszawą.

Okazuje się, że Jan S. był poszukiwany od dawna i to w związku z dwiema sprawami. „Pierwsza dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, druga – do podżegania do zabójstwa” – czytamy na portalu „Wirtualna Polska”.

Za 28-latkiem wydano dwa listy gończe, a także dwa Europejskie Nakazy Aresztowania (ENA) oraz czerwona nota Interpolu. Dlaczego? Jan S. miał nielegalnie handlować dopalaczami przez internet, zaś Zbigniew Ziobro i policja miała udaremnić jego biznes. Dlatego też Jan S. planował zabicie również prokuratora i trzech funkcjonariuszy, którzy rozpracowywali gang. W tym celu ustalał ich domowe adresy. Zabójstwa zlecił jednemu ze swoich współpracowników.

Jan S. miał sugerować użycie „materiału wybuchowego, substancji powodującej zapaść krążeniową, trucizny i radioaktywnego pierwiastka oraz sposoby powodujące śmierć – w postaci obrażeń ciała powodujących wykrwawienie” – tak wynika z postanowienia Sądu Okręgowego we Wrocławiu, który 22 maja 2019 r. wydał europejski nakaz aresztowania.

„Determinacja osoby, która zleciła zabicie stawiającego mu zarzuty prokuratora i mnie, świadczy o tym, że państwo działa, a wprowadzone przepisy uderzające w handel “białą śmiercią” są skuteczne” – skomentował zatrzymanie Jana S. Zbigniew Ziobro. „Każdy, kto występuje przeciwko walczącym z przestępczością, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami”.

Do zatrzymania niedoszłego „kilera” doszło w podwarszawskim Milanówku. Prokuratura i policja nie udzielają na razie szczegółowych informacji w tej sprawie. O genezie poszukiwań i zatrzymania 28-letniego bossa gangu dopalaczowego można się jednak dowiedzieć z majowych doniesień „Rzeczpospolitej”.

W czerwcu 2018 policja rozbiła grupę przestępczą handlującą dopalaczami. Przechwycono wtedy ok. 120 kg różnych substancji i narkotyków. Zostało zatrzymanych kilku handlarzy – jednak nie Jan S. Ten zdołał wcześniej uciec do Holandii. Jednak przy okazji wyszło na jaw, że mężczyzna planował i zlecał zabójstwa.

„Wsypał” go „chemik” grupy. Zeznał, że Jan S. za zabicie Zbigniewa Ziobry oferował mu 100 tys. zł po wcześniejszej wpłacie zadatku. Chciał się zemścić. „Ten sk…n podpisał nową ustawę. Zepsuł mi interes” – miał powiedzieć zleceniobiorcy.

„Zasłużyli na bezwzględne potraktowanie, mając – jak wynika z ustaleń śledztwa – na sumieniu nastolatków, którzy zmarli po zażyciu dopalaczy” – skomentował Zbigniew Ziobro rozbicie gangu kierowanego przez Jana S. Jak donosi „Rz”, biznes ten kręcił się naprawdę nieźle. Przez sklep internetowy Jan S. rozprowadzał środki (sprowadzane z Chin) na skalę międzynarodową. Stołeczni śledczy ustalili, że trafiły one do blisko 16 tys. osób.

Autorstwo: Tomasz Dudek
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. mariusz 06.01.2020 12:09

  (Naruszenie regulaminu WM i Kodeksu karnego. Admin)

 2. MakSym 06.01.2020 13:48

  (Naruszenie regulaminu WM. Admin)

 3. MakSym 08.01.2020 21:56

  @Admin

  Proszę o odpowiedź, czym konkretnie naruszyłem regulamin WM w ocenzurowanym komentarzu:

  1. Opinią, że ziobro to śmieć.
  2. Sugestią, że 100 000 za niego należałoby wypłacić raczej w dolarach Zimbabwe, za co przeliczeniowo można kupić zapałkę.
  3. Sugestią, że lepsza cena to byłoby 0zł – czyli 0 za 0.

  Portal czytam właściwie odkąd powstał, a odkąd do władzy doszedł PIS odnoszę nieodparte wrażenie, że Admin jest coraz bardziej przestraszony i ma coraz większe zapędy cenzorskie.
  Smutne w sumie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.