Odcięli elektrownię atomową od linii wysokiego napięcia

Opublikowano: 17.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1077

Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że w sierpniu wysadzono sześć wież, których linie wysokiego napięcia prowadziły do elektrowni jądrowej w Kursku. Doprowadziło to do naruszenia procesu technologicznego działania elektrowni jądrowej.

„4, 9 i 12 sierpnia 2022 r. w rejonie Kurczatowa w obwodzie kurskim ukraińskie grupy dywersyjne wysadziły sześć wież linii wysokiego napięcia, przez które elektrownia jądrowa w Kursku dostarczała energię do przemysłu, do systemów podtrzymywania życia, infrastruktury społecznej i ludności zarówno rejonu, jak i sąsiednich obwodów kraju” – czytamy w komunikacie rosyjskich służb. Służby prowadzą śledztwo w sprawie ataku terrorystycznego. Ponadto wprowadzone większą ochronę dla kluczowych budynków w tym elektrowni jądrowych.

Rosjanie po raz kolejny oskarżają Ukraińców o przeprowadzanie sabotaży na terenie ich kraju. Wcześniej resort obrony poinformował o wybuchu w składzie amunicji pod Dżankojem na Krymie. W wyniku tego miały zostać uszkodzone linie energetyczne, kolejowe oraz niektóre budynki mieszkalne. „Kommiersant” informował także o eksplozjach w bazie wojskowej w Gwardiejskoje na Krymie. 9 sierpnia z kolei doszło do serii eksplozji w jednostce w Nowofedoriwce, także znajdującej się na okupowanym półwyspie.

Należy przypomnieć, że od czasu rosyjskiej inwazji, w obwodzie kurskim dochodzi do incydentów – m.in. pożarów rafinerii oraz innej wrażliwej infrastruktury. W maju FSB zatrzymała mieszkańca regionu, który miał przygotowywać zamachy w miejscach, gdzie przebywają ludzie. Według Rosjan, mężczyzna działał w porozumienia z ukraińskimi służbami.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 17.08.2022 16:02

    Obie strony siebie warte…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.