Obniżka wynagrodzenia demotywuje

Opublikowano: 24.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1608

Według badań przeprowadzonych przez firmę Devire w 2020 r. 37 proc. pracowników sektora handlowego z powodu pandemii miało obniżone wynagrodzenie, a pensje 28 proc. nie uległy podwyższeniu.

Jak informuje portal DlaHandlu.pl, redukcja wynagrodzenia wpływa negatywnie na morale załogi, co realnie przekłada się na poziom wydajności pracowników. Na obniżenie wynagrodzeń w związku z tarczami antycovidowymi nie zdecydowała się sieć Kaufland. Sieć postanowiła utrzymać tempo corocznych podwyżek, a za pracę podczas pandemii przyznała pracownikom specjalne premie. Po corocznych podwyżkach, od marca 2021 r. osoby zatrudnione na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości do 4 100 zł brutto miesięcznie. Maksymalna wartość wynagrodzenia na stanowisku kasjer-sprzedawca w Kaufland przewyższa o kilkaset złotych średnią krajową przewidzianą dla tego stanowiska .

Według badań firmy Devire podczas pandemii część pracodawców uszczuplała swoje struktury, część wysyłała pracowników na przymusowe urlopy, zmniejszano wynagrodzenia lub wstrzymywano premie i bonusy. Pierwszą falę zwolnień obserwowaliśmy głównie w transporcie, branży turystycznej, HORECA, w usługach, szkoleniach, eventach. Przez wprowadzenie ograniczeń w handlu ucierpiała gastronomia, rozrywka i handel inny niż spożywczy.

Najczęstsze obniżki wynagrodzeń dotyczyły branży hotelowej – aż 62% z pracowników tej branży doświadczyło obniżenia pensji (często z powodu ograniczenia godzin). Na drugim miejscu jest handel detaliczny (37%), a zaraz za nim – produkcja (36%). Zarobki wzrosły za to w IT i e-commerce (sektorze handlu internetowego).

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 24.04.2021 12:54

    a o lekarzynach ze “Spowiedzi ratownika” milcza te statystyki?
    Ceny w tych branzach drozeja a uposazenia maleja – nie ma to jak kredyciki czyimis pieniedzmi splacac lichwie? co?
    Niech to zlodziejstwo poupada, ktore i tak fukncjonuje tylko dzieki wyzyskowi innych – co to za wyczyn biznesowy bidusie jeden z drugim wziac kredyt od najezdzcy i dzieki niewolnikom go prowadzic?
    spojrz smieciu jeden z drugim w lustro zanim zaplaczesz jak Ci “biznes” przez covid kuleje 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.