Nowy Jork informuje jak przygotować się na atak nuklearny

Opublikowano: 12.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1805

Przerażające obwieszczenie, opublikowane na stronie internetowej NYCEM, pokazuje kobietę na tle zbombardowanego Nowego Jorku, oferującą porady, co zrobić w przypadku uderzenia nuklearnego. „Więc doszło do ataku nuklearnego” – mówi rzeczowo. „Nie pytaj mnie jak i dlaczego, po prostu wiedz, że do tego doszło”.

Dobra, więc co robimy?” – pyta, a następnie wymienia trzy „ważne kroki” przetrwania po nuklearnym wybuchu.

1. Wejdź do środka, szybko. „Ty, twoi przyjaciele, twoja rodzina… wejdźcie do środka. Pozostanie w samochodzie nie wchodzi w grę” – mówi. „Musisz wejść do budynku i odejść od okna”.

2. Zostań w środku. „Zamknij wszystkie drzwi i okna. Masz piwnicę? Zejdź tam” – doradza. „Jeśli jej nie masz, idź jak najdalej do środka budynku”. „Jeśli byłeś na zewnątrz po wybuchu, natychmiast umyj się. Zdejmij i zapakuj całą odzież wierzchnią, aby utrzymać radioaktywny pył lub popiół z dala od ciała”.

3. Bądź na bieżąco. „Obserwuj media, aby uzyskać więcej informacji. Nie zapomnij zarejestrować się w Notify NYC, aby otrzymywać oficjalne alerty i aktualizacje” – mówi. „I nie wychodź na zewnątrz, dopóki urzędnicy nie powiedzą, że to bezpieczne”. „W porządku? Masz to” – dodaje radośnie.

Biorąc pod uwagę niesamowitą niszczycielską moc nowoczesnej broni jądrowej, wspomniane rady wydają się absurdalne i przerażające, na równi ze starymi filmami instruktażowymi z 1951 r., które mówiły uczniom, aby chowali się pod biurkami w przypadku ataku jądrowego podczas zimnej wojny.

Dlaczego NYCEM obecnie wydało taki film? Ponieważ retoryka wokół konfliktu na Ukrainie jest coraz bardziej alarmująca, zarówno ze strony Rosji, jak i Stanów Zjednoczonych. Sugeruje to, że prawdopodobny konflikt atomowy może odbyć się między dwoma mocarstwami. Dowództwo Strategiczne USA (STRATCOM) ostrzegło w kwietniu, że USA muszą być przygotowane na na pełnoskalową wojnę nuklearną z Rosją lub Chinami, zauważając, że konflikt na Ukrainie eskaluje „bardzo szybko”.

„Dzisiejsze spektrum konfliktów nie jest ani liniowe, ani przewidywalne. Musimy wziąć pod uwagę możliwość konfliktu prowadzącego do warunków, które mogą bardzo szybko skłonić przeciwnika do rozważenia użycia broni jądrowej jako opcji najmniejszego zła” – powiedział dowódca STRATCOM Charles Richard. „Istnieje realna możliwość, że regionalny kryzys z Rosją lub Chinami może szybko przerodzić się w konflikt z użyciem broni jądrowej, jeśli uznają, że straty w konwencjonalnym konflikcie zagrożą reżimowi lub państwu” – napisał.

Podobnie prezydent Rosji Władimir Putin wielokrotnie ostrzegał, że siły NATO dostarczają Ukrainie broń mogą zmusić Rosję do rozważenia opcji odstraszania nuklearnego. „Jeśli ktoś zamierza ingerować z zewnątrz w to, co dzieje się [na Ukrainie], musi wiedzieć, że stanowi to niedopuszczalne zagrożenie strategiczne dla Rosji” – powiedział w kwietniu Putin. „Muszą wiedzieć, że nasza reakcja na kontrataki będzie błyskawiczna. Szybka”. „Mamy całą broń, jakiej do tego potrzebujemy. Nikt inny nie może się pochwalić tą bronią, a my nie będziemy się nią chwalić – ale będziemy jej używać” – dodał.

Rosyjskie media państwowe powtórzyły stanowisko Putina, ostrzegając, że jeśli rozpocznie się III wojna światowa, to Londyn będzie pierwszym miastem, które zostanie uderzone atakiem nuklearnym. Od 24 lutego, kiedy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, rząd USA dostarczył Ukrainie broń, sprzęt i pomoc humanitarną o wartości ok. 54 miliardów dolarów.

Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 12.07.2022 17:57

    W przypadku pełnoskalowej “wojny” atomowej największymi szczęśliwcami (nie) będą ci, którzy znajdą się jak najbliżej epicentrów wybuchu bomb atomowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.