Naukowcy opracowują 6-rękiego robota do noszenia

Opublikowano: 03.07.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1572

Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego w Japonii opracowali nadające się do noszenia bioniczne robotyczne ramiona. Docelowo ramiona te będzie można wymieniać na inne urządzenia i wymieniać się nimi z innymi użytkownikami.

Główny inżynier Masahiko Inami wyjaśnił, że urządzenie ma robić coś więcej niż tylko zapewniać ludziom więcej rąk. „Główną cechą tych ramion jest nie tylko dawanie ludziom więcej niż dwóch rąk, ale także możliwość ich zdejmowania i dołączania, aby dzielić się nimi z innymi ludźmi przez gniazda z tyłu” – powiedział Inami portalowi „Euro News”.

Dodał, że urządzenie będzie miało na celu umożliwienie ludziom korzystanie z szeregu ulepszeń, takich jak możliwość „wypuszczania skrzydeł” z pleców lub „przyczepiania drona”.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 03.07.2023 18:21

    Parodia i tyle. Jak może być wygodne noszenie tylu ,,rąk,, które swoje ważą i jeszcze noszenie tymi ,,rękami,, jakichś cieższych przedmiotów.? A nogi co? Wytrzymają to? Bardzo wątpliwe. Chyba że nogi też w egzoszkielet i wtedy ma to sens. A tak to tylko ,,ciekawostka,,

  2. Szaman 04.07.2023 10:34

    @replikant3d przecież to oczywiste że to rozwijają transhumaniści i upatrują w tym właśnie przyszłość w której modyfikujesz swoje ciało jak w cyberpunku. Co psychole wręcz się modlą do maszyn.

    To po prostu ograniczeni ludzie z kompleksami i zrytą banią bez połączenia ze źródłem którzy myślą że jak się zmodyfikują to staną się lepsi. Sęk w tym że nie rozumieją że choćby z siebie wszyscy roboty zrobili to i tak zawsze będą ułomni bo nie tędy droga.

    Najgorsze w tym wszystkim jest chyba to że w dzisiejszych czasach właśnie takie matoły są u władzy bo daliśmy im ją w postaci pieniędzy w zamian za ich zabawki “ułatwiające życie”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.