Nasza opieka zdrowotna jest bliska upadku

Opublikowano: 29.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2491

W Niemczech od poniedziałku 2 listopada do końca miesiąca z powodu pandemii koronawirusa zostanie wprowadzona „ograniczona kwarantanna”, poinformowała w środę kanclerz Angela Merkel.

„Musimy w listopadzie, od 2 listopada, ponownie wytężyć siły w całym narodzie. Będzie to ograniczone natężenie sił, które przedłużymy do końca listopada” – powiedziała Merkel, dodając, że wszystko to jest robione po to, aby „w miarę możliwości ożywić życie społeczne w grudniu”.

Zatem spotkania poza domem w Niemczech od 2 listopada są możliwe tylko między członkami nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie w 10 osób.

„Postanowiliśmy ograniczyć kontakty osobiste. Oznacza to, że przebywanie poza domem jest dozwolone od 2 listopada tylko z udziałem domowników i mieszkańców jeszcze jednego gospodarstwa domowego, maksymalnie 10 osób. Ilość uczestników spotkań w mieszkaniach, imprezach prywatnych będzie ściśle kontrolowana” – powiedziała kanclerz na konferencji prasowej w Berlinie po spotkaniu online z szefami krajów związkowych na temat przeciwdziałania pandemii koronawirusa.

Tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa w Niemczech jest bardzo wysokie, dodała. „Dziś mieliśmy dwa razy więcej nowych infekcji niż tydzień temu. Podobnie jest z innymi ważnymi wskaźnikami. Na przykład liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii podwoiła się w ciągu ostatnich 10 dni” – powiedziała.

Dodała, że w ciągu 9 dni podwoiła się również liczba pacjentów poddawanych wentylacji mechanicznej. „Nasz system opieki zdrowotnej wciąż radzi sobie z tymi wyzwaniami, ale jeśli te wskaźniki będą się utrzymywać, to w ciągu kilku tygodni osiągniemy limity systemu ochrony zdrowia” – podkreśliła kanclerz.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. beth 30.10.2020 10:57

    w istocie rzeczy chodzi właśnie o to co onegdaj zwano teoriami spiskowymi, ale o tym poniżej

    https://www.bitchute.com/video/sy9JuZu8O6kU/

  2. rici 30.10.2020 12:06

    Nie wierze w to ze liczba pacjentow na intensywnej terapii sie podwoila, z dwoch wzgledow, po pierwsze do tej pory /jak ja bywalem w szpitalach/ to zajete bylo okolo 3/4 lozek, wiec musieliby rozbudowac istniejace InTh. po drugie wszedzie w szpitalach w zwiazku z plandemia ograniczono ilosc lozek o okolo 1/3 /odstepy miedzy lozkami musza wynosic 2 m. o ile na typowej intensywnej therapii kazde loeko znajduje sie w osobnym pomieszczeniu, to na tzw. intesywnej therapii /Beobachtung/ czyli obserwacja lozka stoja kolo siebie, nawet blizej jak w normalnym pokoju szpitalnym. Teraz pokoje wygladaja jak dla prywatnych pacjentow, czyli tych co maja prywatne ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.