Nacjonaliści pobili demonstranta z KOD

Opublikowano: 26.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Aktem agresji zakończyły się obchody 41. rocznicy protestów w Radomiu w 1976 r. Policja, której funkcjonariuszy nie było na miejscu zdarzenia, z urzędu zajęła się sprawą.

Media społecznościowe obiegają fotografie Filipa Błażejowskiego, na których kilku młodzieńców, uczestników zgromadzenia Młodzieży Wszechpolskiej, powala na ziemię i kopie mężczyznę biorącego wcześniej udział w wydarzeniu organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Policji na miejscu zdarzenia nie widać.

Młodzież Wszechpolska i KOD zorganizowały dwa odrębne wydarzenia z okazji rocznicy protestów w 1976 r. Teoretycznie pochód narodowców zakończył się godzinę przed startem marszu liberalnych demokratów. Część konfrontacyjnie nastawionych członków i sympatyków MW nie poszła jednak do domu, ale pod scenę ustawioną przez Komitet. Tam wulgarnie gestykulowali i wykrzykiwali w stronę zebranych, i eksponowali plakat z napisem „Ojciec w ZOMO, synek w KOD”. Żadne siły porządkowe, jak relacjonują świadkowie, nie reagowały, bo nie było ich widać na miejscu, chociaż radomska policja zapewnia, że funkcjonariusze do ochraniania wydarzenia zostali oddelegowani.

Nie trzeba było długo czekać na dalszą eskalację przemocy: doszło do szarpaniny między demonstrantem z KOD a jednym z nacjonalistów, do której dołączyli kolejni aktywiści i sympatycy MW. Rzucili mężczyznę z KOD-u na ziemię i kopali go do momentu, gdy nie wtrąciła się straż KOD-u. Sprawą z urzędu zajęła się policja, która twierdzi, że ustala przebieg wydarzeń i przekaże następnie zebrany materiał do prokuratury.

Sympatycy MW próbują przekonywać w internecie, że to nacjonalistyczni aktywiści są pokrzywdzeni i że na obiegających internet zdjęciach nie widać początku zdarzenia, na którym to grupa ludzi z KOD goni i przewraca młodego narodowca, który „tylko” chciał wyrwać jednemu z konkurencyjnych demonstrantów flagę. Rzecznik organizacji Mateusz Pławski powiedział Kresom.pl, że jego koledzy „tylko musieli się bronić”.

Autorstwo: AR
Zdjęcie: Filip Błażejowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Rozumiem,gdyby napisali,że bojówki MW rozstrzelały bez sądu 14-tu działaczy kod na ulicy,to tak,trochę nie bardzo bo jakieś dzieciaki mogłyby to widzieć z okien i takie tam ale tutaj?pobicie?
Może lewaki w końcu zrozumieją,że bycie Polakiem to zaszczyt,a nie z góry dany ,raz na zawsze przywilej.
Jak się komuś nie podoba Polska narodowa i czuje się europejczykiem to niech wypier…la do Europy.Tu jest Polska dla Polaków!

Waldorfus
Użytkownik

Na ulicy rządzą oprychy

„(…)chciał wyrwać jednemu z konkurencyjnych demonstrantów flagę. (…)” – napisał strajk.eu…

Przemocy doświadczamy na co dzień. Wystarczy jechać zbyt wolno samochodem; jeszcze gorzej na rowerze albo skuterem. Pojawiają się groźby karalne, które policja i polskie prawo po prostu to ignoruje. Np. typowe: „wypier…la”, „chcesz w ryj?”, „wyje**ć ci?” „ty pedale”, „ty cioto”, w trakcie filmowania wykroczenia – zastawionego wjazdu na posesję – groził mi „rozje***em kamery na strzępy”, i to wszędobylskie, agresywne tykanie, które kiedyś – za komuny – było nie do pomyślenia!…

Kłopot jest w tym że generalnie, w tym kraju cały czas rządzą oprychy. Panuje przyzwolenie władz na – nazwijmy to – miękkie akty przemocy. Te w konsekwencji nie tylko prowadzą do anarchii, ale przede wszystkim do eskalacji. Policja reaguje dopiero wtedy, gdy po kimś cieknie już krew, albo już ktoś nie żyje. Za PRL-u było nie do pomyślenia – żeby na ulicy w biały dzień, po trzeźwemu i nawet po pijanemu „tykać” do obcej osoby naruszając jej prywatność i godność. Podkreślam – tak było za komuny!

Takiej wolności,PiS-ie, my nie chcemy. To się musi wreszcie skończyć. Czy władza boi się pospolitych przestępców i oczekuje na medialny koniec przerzucając się nawzajem z oponentami — “a jacy byli tamci, a jacy my jesteśmy… a jak oni to robią, bo my tak nigdy nie robiliśmy…”?
https://waldorfus.wordpress.com/2017/05/15/opresyjne-panstwo-gwalciciel/

ludziedobrejroboty.pl
Użytkownik
ludziedobrejroboty.pl

Jakiś taki ten tekst mało ‘dziennikarski’, ‘informacyjny’, jakiś taki bardziej tendencyjny…

tobislawow
Użytkownik
tobislawow

Mam nadzieję że nie będzie to odosobniony przypadek…
Ludziska i tak wykazują wiele cierpliwości do neotargowicy.

maciek
Użytkownik

Obiektywnie powinno być tak:

Nadnacjonaliści Europejscy i Nacjonaliści Polscy wdali się w bójkę, nie wiadomo kto zaczął.

albo

działacze KODu i działacze MW wdali się w szarpaninę.

smerf
Użytkownik
smerf

Co ci g…rze spod znaku ONR czy MW mogą wiedzieć o rocznicy Radomia z czerwca 1976 roku? Przecież ich wówczas na świecie nie było, a rodzice (tych urodzonych przed 1997 rokiem) na pewno nie byli w stanie (umysłowym) wytłumaczyć im specyfiki tamtych wydarzeń…
A to przecież radomski URSUS stanął wtedy okoniem przeciwko jaroszewiczowskiej podwyżce cen mięsa i cukru!
KOD-wcy, organizujący 25 czerwca 2017 roku pikietę upamiętniającą

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydarzenia_radomskie

41 rocznicę tych wydarzeń w najgorszych snach nie spodziewali się chyba, że zaatakują ich “millenalsi”, czyli krasnale spod znaku wygody i sobiepanstwa, za nic mający sobie państwo i jego porządek prawny! Wyedukowani na pseudowywodach o “draństwie” państwa, czyli niepotrzebnym bycie ściągającym nienależne podatki od obywateli…
Takie oto wizje bowiem rozgłaszaja w necie półhrabek Korwin-Mikke czy d…le pokroju Michalkiewicza lub Brauna…
Wyedukowana na takich oszołomach współczesna młodzież atakuje… starych, schorowanych, niepotrzebnych, opozycjonistów lat 70-tych czy 80-tych XX wieku.
Naładowana testosteronem szuka wroga… A ten jest pod ręką… czyli KOD?
Co my dla tej swołoczy znaczymy? NIC..

tobislawow
Użytkownik
tobislawow

smerf 27.06.2017 00:04
To jakiś smerfny kit….

maciek
Użytkownik

smerf
Złamasy do końca życia są komuś potrzebne.

Husar
Użytkownik
Husar

Widzę, że V kolumny niemieckie podnoszą łeb. To jest oczywiste, że nie czujecie więzi i związku z Polską, narodem Polskim i naszą słowiańską kulturą bo wasze korzenie wywodzą się skądś indziej, dla was Polska to zupełnie coś innego niż dla nas. Wy będziecie zadowoleni i doznacie ekstazy spełnienia gdy Niemcy przejmą władzę, a was oficjalnie namaszczą jako elitę kompradorów na zarządzania kolonią Polską. Nam narodowi Polskiemu nie po drodze takie rozwiązanie. Jak was lewacy i produkty inżynierii społecznej tzw europejscy polacy fascynuje europa to przeprowadźcie się tam, po co się tu gnębicie ? A takie głupie teksty warte mózgu leminga, że Polska jest europejska od zawsze to możecie sobie między sobą podawać we własnych odlotach od rzeczywistości. Pojęcie politycznej europy ukształtowało się niedawno. Jakbyście zapytali ludzi w 17 czy 18 w o jakimś europejczyku to by was wyśmiali. Rzekoma wyższość zachodniej europy w sensie kultury i rozwoju została wpojona indoktrynacją edukacyjną po rozbiorach Polski. Do tego czasu to oni naśladowali nas. Pojęcie narodu to oni poznali dopiero 18-19w . Podczas gdy u nas od zarania dziejów istniał naród i ustrój rodowy , co strasznie bodzie w oczy nacje zachodu. Bo u nas Polaków tożsamość narodową można po linii prostej wskazać, a zachodniej europie …? Ci w europie dziś co nas wyzywają od rasistów i nazistów ….a sami chcą zniszczyć narody i kultury czyż to nie jest rasizm i nazizm w czystej postaci ? ( podstawy UE – plan Kalergi) A kogo Polacy chcą zniszczyć ? Ideologia lewacka i liberalna ma swoje niechlubne korzenie i założenia. Pod nimi właśnie w mechanizmie inżynierii społecznej ukrywają się V kolumny . Tak, określajcie się mianem myślących inaczej, to rzeczywiście was stawia jako bardziej rozwiniętych i mądrzejszych …co nigdy nie zajrzeli do podstaw inżynierii społecznej nie zdając sobie sprawy, że stali sie narzędziem w obcych rękach. Nieszczęścia, ból i krzywdy tego świata dzieją się dlatego, że właśnie w imię niewolnictwa i pseudo władzy są za pomocą oszustwa ustwiane w narodach V kolumny ( wilki w owczej skórze), które rozsadzają społeczeństwa prowadząc do niesprawiedliwości, wojen, przejmowania ich owoców pracy… “by żyło sie lepiej”..europejczykom…to europejczycy muszą utrzymywać destabilizację, niewolnictwo, regres gospodarczy , blokowanie rozwoju i destabilizację państw Europy Środkowo Wschodniej ..np poprzez zainstalowane w tych państwach ich partie polityczne i V kolumny.

maciek
Użytkownik

@Husar

Zgadzam się w większości z Tobą. To prawda że k. Europejska to kultura syfu pod wieloma: cywilizacyjnymi i moralnymi aspektami. Natomiast k. Polskich Królestw, poczucie Narodowości Polskiej i Państwa Polskie to dużo wyższy poziom niż tzw. k.Zachodnio Europejska i cała k. Chrześcijańska.

Tak czy siak są to twory sztuczne, a to że coś trwa dłużej, a coś krócej nie podnosi rangi. Jeżeli gdzieś na dzień dzisiejszy stworzy się k. lepsza niż Polska to ja się tam przeprowadzę mentalnie i terytorialnie. To że jestem Polakiem od 300lat to nie dlatego, że moi przodkowie to wybrali (chociaż tradycja jest ważna) tylko dlatego, że chcę dzisiaj być Polakiem. Wielu ludzi na świecie chce zostać Polakiem bo się urodził Polakiem i wielu ludzi chce zostać Polakiem , bo się urodził nikim, np. Europejczykiem. I my wszyscy nie zastanawiamy się; czy to jest sztuczne, czy to 1000lat ma, czy to idea, czy stan umysłu? Po prostu ta nasza k. jest atrakcyjna.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Wasze wypowiedzi powyżej plasują was na poziomie członków NSDAP, owiniętych w biało-czerwone barwy.
Turbo słowianizm nie jest wcale zdrowym sposobem myślenia.
Polecam spojrzeć na siebie, Polskę i Polaków nieco bardziej krytycznie.
Niby dlaczego zostaliśmy wymazani z mapy Europy skoro byliśmy tacy wspaniali?
Dajecie się podpuszczać i dzielić elitom a o to własnie im chodzi, o brak jedności.

maciek
Użytkownik

@Maximov

Twoja prosta wypowiedź zbudowana jest na schemacie:

Wszyscy źli to ty, a ja jedyny dobry to ja.

Mimo Twojego totalitarnego podejścia odpowiem Ci na Twoje nowe wątki:

Z mapy Europy zostaliśmy wymazani nie dlatego, że byliśmy wspaniali tylko dlatego że byliśmy niebezpieczni.
Elity dzielą się tak samo jak my na tych co chcą centralnego zarządzania typu UE, NWO, i na tych co chcą małego zarządzania typu RC, RP.