Morawiecki próbuje ratować Ziobrę

Opublikowano: 28.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 460

Szef polskiego rządu wystąpił w obronie ministra sprawiedliwości, na którego spadła fala krytyki ze strony opinii społecznej po ujawnieniu ponurych faktów związanych z hejterskimi praktykami w zarządzanym przez niego resorcie. To nie car jest zły, lecz jego urzędnicy to dranie. Taką taktykę komunikacyjną przyjęła władza, podczas gdy media ujawniają kolejne fakty w związku z aferą w ministerstwie sprawiedliwości.

Według Morawieckiego decyzja Zbigniewa Ziobry o zwolnieniu czy cofnięciu uprawnień osobom, których nazwiska zostały powiązane z kreowaniem hejtu w resorcie była właściwa. Premier zaznaczył, że reakcja szefa ministra „wyznacza nowe standardy”. Jednocześnie, w stylu praktykowanym przez PiS, przerzucił uwagę, rozprawiając o przewinieniach Sławomira Neumanna oraz Krzysztofa Brejzy w zupełnie innych aferach.

Morawiecki uważa, że wszechwładny szef resortu był zupełnie nieświadomy, że jego zastępca prowadzi metodyczne działania mające na celu dyskredytacje osób ze środowiska sędziowskiego. „Pan minister Ziobro nie wiedział o tym, co się dzieje. W dużych instytucjach, gdzie są zatrudnione tysiące ludzi, czasami dziesiątki tysięcy ludzi, przecież nie można dokładnie określić, co w którym kącie jakiego pokoju, jakiego typu brudy czy nieczyste sprawy się zgromadziły” – przekonywał na dzisiejszej konferencji prasowej.

Premier, w doprawdy ekwilibrystycznym stylu próbuje teraz przedstawić swojego podwładnego z rządu jako etyczny wzorzec postępowania. „Dlatego minister Ziobro zareagował tak, jak powinien zareagować w sytuacji, kiedy doszło do odkrycia nieprawidłowości” – powiedział, dodając, że minister sprawiedliwości zareagował na publikację Onetu w ciągu 24 godzin i odwołał wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka co jest „absolutnie poza jakimikolwiek standardami”.

Morawiecki przekonuje, że proces niszczenia ludzi nie był inspirowany z góry. „Tutaj bardzo szybka reakcja i wyczyszczenie tego, co można nazwać delikatnie nieprawidłowościami” – powiedział premier.

W rozmowach ujawnionych przez Onet pojawia się postać „szefa” całej operacji. Do dziś nie dowiedzieliśmy się, kto miał nim być.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.