Na zlecenie środowiska PiS działała farma trolli

Opublikowano: 29.10.2019 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 515

Przekaz sączący się z programów informacyjnych telewizji publicznej to tylko część propagandowego aparatu państwa PiS. Za sprawą dziennikarki, która zatrudniła się w firmie świadczącej usługi „marketingowe”, z których korzyści czerpała TVP. dowiedzieliśmy się jak obecna władza szczuje i manipuluje za pomocą mediów społecznościowych.

Katarzyna Pruszkiewicz, reporterka „Newsweeka” zatrudniła się w firmie Cat@News świadczącej usługi PR. Agencja poszukiwała osób do projektu polegającego na „budowie korzystnego wizerunku klientów w mediach społecznościowych i szerszej w internecie”. Wkrótce okazało się, że z jej usług korzystają potężni gracze polityczni.

Jak dowiadujemy się z materiału w tygodniku, dziennikarka dostała polecenie założenia konta na Twitterze. Występowała na portalu jako „Panna z Żoliborza”. Aby uwiarygodnić jej osobowość sieciową, oprócz treści politycznych musiała publikować zdjęcia jedzenia, zakupów czy paznokci po zabiegu. Najważniejsze były jednak wpisy na tematy budzące społeczne kontrowersje.

Kiedy strajkowali nauczyciele, „Panna z Żoliborza” intensywnie dyskredytowała ich wizerunek poprzez wpisy o „dzieciach-zakładnikach”, chciwych egoistach – nauczycielach czy dobrotliwym rządzie, który dba o oświatę jak żadnej inny wcześniej.

Jak podaje „Newsweek”, agencja miała również działać na rzecz lepszego wizerunku telewizji publicznej oraz samego prezesa Jacka Kurskiego. Po zabójstwie Pawła Adamowicza celem było również wykreowanie braku winy obozu rządzącego za atmosferę, która doprowadziła do tragedii. Na celowniku znalazł się też szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Zleceniodawcą usług była agencja Art-Med, jak podaje tygodnik – związana ze środowiskiem Antoniego Macierewicza. „Spółce Cat@Net zlecaliśmy monitoring i analizę mediów społecznościowych na wewnętrzne potrzeby Agencji. W związku z zarzutami „Newsweeka” wezwaliśmy naszego byłego podwykonawcę do przedstawienia wyjaśnień” – czytamy w komunikacie dostępnym na stronie internetowej Art Media.

Agencja Cat@Net skomentowała doniesienia jako „nierzetelne” i „nieprawdziwe” oraz zapowiedziała skierowanie sprawy na drogę sądową.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik

Zapadła dziwna cisza medialna w temacie ludzi na ulicach Libanu, Peru, Katalonii.