Resort Ziobro pozwano do sądu za aferę hejterską

Opublikowano: 04.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 392

Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” prof. Krystian Markiewicz wystosował pozew przeciwko Skarbowi Państwa, z wyszczególnieniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, byłych pracowników resortu, którzy dopuścili się organizacji hejterskich akcji oraz sędziów umoczonych w pisowskie układy przeciwko swoim kolegom po fachu.

Markiewicz uważa, że w ministerstwie kierowanym przez Zbigniewa Ziobro miało miejsce „szerzenie zorganizowanej nienawiści wobec niego i środowiska sędziowskiego”.

W związku z tym pozwany został skarb państwa reprezentowany przez samego Ziobro oraz byłego wiceministra Łukasza Piebiaka, sędziego Jakubowi Iwańca, b. prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach Arkadiusza Cichockiego, byłego szefa biura KRS Tomasza Szmydta (męża słynnej „Emi”) oraz prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie i członka KRS Rafała Puchalskiego. Pozew wpłynął w środę do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Prezes Iustitii domaga się od pozwanych przekazania 50 tys. zł na rzecz Fundacji Dom Sędziego Seniora oraz publikacji przeprosin w dwóch dziennikach i trzech stacjach telewizyjnych. Żąda ponadto zakazania pozwanym rozpowszechniania informacji dotyczących jego życia prywatnego oraz rozpowszechniania nieprawdziwych twierdzeń na swój temat.

Sędzia Markiewicz zaznaczył, że pozywa ministra sprawiedliwości za brak nadzoru nad kierowanym przez niego urzędem. „Pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje w ministerstwie ponosi Zbigniew Ziobro. Jeśli pan minister nie umie sam wyciągnąć wniosków ze swoich błędów, musi mu o tym przypomnieć niezależny sąd” – powiedział.

O co chodziło w aferze hejterskiej? Kluczową postacią była „Emi”, czyli żona członka KRS Tomasza Szmydta, która na zlecenie pracowników ministerstwa miała prowadzić działania dyskredytujące środowisko sędziowskie, polegające na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało się to odbywać za wiedzą pracowników ministerstwa sprawiedliwości , m.in. wiceministra Łukasza Piebiaka, który po wybuchu afery podał się do dymisji.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 04.10.2019 08:15

    No nareszcie jest mój Idol Zbysio (model) Ziobro, dziękuję WM.

  2. Anonymous-X 04.10.2019 18:14

    “musi mu o tym przypomnieć niezależny sąd”

    Podobno sądy w Polsce nie są niezależne? Zdecydujcie się wreszcie, są czy nie, bo teraz pan Markiewicz mówi że są, a jak przegra sprawę to będzie krzyczał ze nie są, bo podlegają Ziobrze 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.