Morawiecki apeluje o ocieplenie domów przed sezonem grzewczym

Opublikowano: 14.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1279

Premier Mateusz Morawiecki zachęca Polaków do ocieplania swoich domów przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Zdaniem szefa rządu najbliższa jesień i zima będą niezwykle trudne pod względem energetycznym. W całej Europie brakuje bowiem surowców, a polskie firmy energetyczne już zwróciły się o możliwość podniesienia taryf.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przebywał wczoraj w Boronowie w województwie śląskim, odwiedzając rodzinę Polaków wracających do kraju po okresie pobytu w Niemczech. W trakcie spotkania zachęcał obywateli do korzystania z programu „Czyste powietrze”, na który rządzący mieli przekazać kolejne miliardy złoty.

Przewiduje on możliwość uzyskania państwowych dotacji do inwestycji termomodernizacyjnych, a dokładniej zwrot do nawet 90 proc. poniesionych kosztów.

Zdaniem Morawieckiego ocieplenie domów może zredukować rachunki za ciepło nawet o 50-70 proc. Jest to tym ważniejsze w kontekście zbliżającego się sezonu grzewczego, który zdaniem szefa rządu będzie niezwykle ciężki.

Nie ukrywa on bowiem, że „to będzie trudna jesień i zima”. Wszystko za sprawą trudnej sytuacji europejskiej energetyki, związanej z nałożeniem sankcji na rosyjskie surowce energetyczne z powodu agresji Rosji na Ukrainę.

Portal WysokieNapiecie.pl już w ubiegłym tygodniu informował o wnioskach złożonych przez trzech z czterech największych państwowych operatorów energetycznych. Chcą oni podnieść ceny za energię jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym.

Na podstawie: RMF24.pl, PAP.pl
Źródło: Autonom.pl

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 14.07.2022 15:26

    rządowi się chyba marzy Sri Lanka

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.