Masowe izraelskie bombardowania Strefy Gazy

Opublikowano: 28.10.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2134

Lotnictwo izraelskiego reżimu apartheidu zbombardowało „80 celów” w zamkniętej od ponad 10 lat Strefie Gazy, gdzie przebywają blisko dwa miliony Palestyńczyków. Według izraelskiej armii, była to riposta na salwę 30 palestyńskich „rakiet”, wystrzelonych przez lokalny ruch oporu. Część palestyńskich pocisków własnej roboty spadła na Strefę, reszta na pola zaraz za jej granicą, nie czyniąc nikomu krzywdy.

Jonathan Conricus, rzecznik izraelskiego wojska, powiedział, że nieudana palestyńska salwa została wykonana „na rozkaz Syrii i Iranu” i ostrzegł, że odtąd izraelskie bombardowania „nie będą ograniczone geograficznie”. To oznacza, że Izrael ma zamiar bombardować Syrię, jeśli Gaza będzie się buntować.

W rzeczywistości Palestyńczycy wystrzelili swoje pociski po serii izraelskich zabójstw z poprzedniego dnia, gdy snajperzy państwa żydowskiego zastrzelili sześciu palestyńskich manifestantów i ranili blisko 300, gdy ci – jak w każdy piątek – demonstrowali niedaleko granicy przeciw zaborowi ich kraju.

Masowe bombardowania izraelskie przyniosły kolejne szkody w Strefie, zrujnowano wiele budynków. Nie ma na razie wiadomości o zabitych i rannych. Od kilku dni trwały negocjacje między Palestyńczykami ze Strefy a kolonialnym reżimem izraelskim, prowadzone za pośrednictwem Egiptu, mające na celu zmniejszenie napięcia i złagodzenie blokady Gazy, która doprowadziła mieszkańców do nieznośnej sytuacji humanitarnej. W Gazie brakuje elektryczności, wody i podstawowych towarów. Ostatnio Izrael kolejny raz ograniczył palestyńską strefę połowów wzdłuż Gazy, mimo protestów międzynarodowych.

Od początku palestyńskich manifestacji, tj. od marca tego roku, izraelscy snajperzy zabili co najmniej 213 osób i ranili blisko 20 tys., w tym wielu ciężko. W tym czasie zginął jeden żołnierz armii okupacyjnej, a trzech zostało rannych.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Xman 28.10.2018 10:16

  Żydzi robią wszystko żeby Palestyńczycy się wynieśli z tamtych terenów. Ponieważ świat Islamu jest jednością to nie ma znaczenia który kraj muzułmański dostanie od nich po gębie w odwecie za ostrzał. To skuteczna taktyka lecz bardzo egoistyczna i brutalna. Jednak nie ma innego wyjścia ponieważ Palestyńczycy w Izraelu zawsze będą stanowić zagrożenie ze względu na dążenia niepodległościowe. Zatem należy się ich po prostu pozbyć.

 2. BrutulloF1 28.10.2018 14:08

  Świat islamu ma w de Palestyńczyków. Za to wszystkie te kraje merdają ogonkiem w kierunku tworu syjonistycznego.

 3. tojazenn 28.10.2018 21:38

  Ja bym na miejscu Palestynczykow sie podpial pod juryzdykcje jakiegos silnego panstwa sasiedniego. Wtedy za kazdy atak panstwo sasiednie musialo by odpowiedziec ogniem. Po z miesiaca na miesiac coraz wiecej palestynczykow jest zabijanych lub wyganianych z wlasnych domow. A do wyburzenia aby bylo taniej wystarczy zbombardowac.

 4. agama 29.10.2018 08:36

  Izraelowi wszystko wolno. Polski rząd powinien się wstydzić wchodzenia w układy z tym “krajem”
  @swiat muzułmański nie jest jednością, Iran jest dużo bardziej cywilizowany i wolnosciowy niż inne kraje islamskie

 5. MasaKalambura 29.10.2018 09:03

  Świat islamu jednością nie jest. I aby tak pozostało, państwo w Palestynie zrobi wiele.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.