Kościół w Gazie zbombardowany przez Izraelczyków

Opublikowano: 21.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2066

Świątynia Greckiego Kościoła Prawosławnego została zbombardowana w kolejnym ataku na Strefę Gazy, przeprowadzonym przez izraelskie wojsko. Według resortu zdrowia Autonomii Palestyńskiej, w nalocie na najstarszy chrześcijański kościół zginęło łącznie 18 osób, a przed bombardowaniami schroniło się w nim około 500 osób.

Prawosławny Patriarchat Jerozolimy poinformował, że w czwartek wieczorem Kościół św. Porfiriusza w Gazie został zaatakowany przez lotnictwo Izraela. Łącznie w ataku miało zginać 18 osób z blisko pół tysiąca muzułmanów i chrześcijan, którzy schronili się w świątyni.

W swoim komunikacie Prawosławny Patriarchat Jerozolimy skrytykował obieranie za cel miejsc kultu religijnego i schronienia dla cywilów. Zdaniem hierarchów, podobne działania należy kwalifikować jako zbrodnie wojenne.

Syjonistyczne wojsko twierdzi natomiast, że „wyjaśnia” całą sytuację, a chrześcijańska świątynia została „częściowo zniszczona” w ataku skierowanym przeciwko „centrum dowodzenia i kontroli, które służyło do ataków na Izrael”.

W Strefie Gazy mieszka około tysiąca chrześcijan, wśród których dominują wyznawcy prawosławia. Sam Kościół św. Porfiriusza w Gazie powstał w XII wieku.

Na podstawie: WashingtonPost.com, AlJazeera.com, Ekathimerini.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 21.10.2023 11:07
  2. andi170 22.10.2023 18:20

    Żydzi zawsze nienawidzili katolików nieważne jakiego wyznania to nacja morderców.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.