„Marsze dla Życia” przeszły przez Chorwację

Opublikowano: 22.05.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 285

W Chorwacji kolejnym sukcesem może pochwalić się inicjatywa „Marszu dla Życia”, która rozszerza się na kolejne chorwackie miasta, dlatego zwolennicy tradycyjnego modelu rodziny po raz pierwszy pojawili się na ulicach Rijeki. Ogółem w trzech dużych demonstracjach wzięło udział nawet kilkadziesiąt tysięcy demonstrantów, zaś lokalna policja zatrzymała kilka osób doszukujących się faszyzmu w polityce prorodzinnej.

Tegorocznym hasłem prorodzinnych manifestacji była właśnie ochrona życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, a przeszły one ulicami Zagrzebia, Splitu i Rijeki, czyli trzech największych chorwackich miast. Organizatorzy byli zadowoleni zwłaszcza z frekwencji w ostatnim ze wspomnianych miast, ponieważ chorwackie rodziny po raz pierwszy miały okazję demonstrować w mieście znanym przede wszystkim ze swoich walorów turystycznych.

Na trasie „Marszu dla Życia” w chorwackiej stolicy nie obyło się bez prowokacji ze strony środowisk lewicowych i feministycznych. Na jednej z kamienic pojawił się transparent sugerujący, iż zwolennicy polityki prorodzinnej są tak naprawdę faszystami, natomiast w innym miejscu kilka feministek zaprezentowało trumnę z napisem podającym dane o 47 tysiącach kobiet, które miały umrzeć w wyniku nielegalnie przeprowadzonej aborcji. Policja ostatecznie zatrzymała kilka osób próbujących zablokować manifestację.

Jak co roku chorwaccy obrońcy życia postulowali zwiększenie państwowej pomocy, dzięki której kobiety nie decydowałyby się na aborcję z powodów ekonomicznych. Według dostępnych badań trzy czwarte kobiet rozważa bowiem przerwanie ciąży właśnie przez swoją złą sytuację ekonomiczną.

Na podstawie: Narod.hr, hr.n1info.com, Hodzazivot.hr
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o