Macierewicz przemówił ludzkim głosem?

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2574

Antoni Macierewicz od dawna uważany jest za jednego z najbardziej bezkrytycznych polskich polityków, niemal utożsamiających interes naszego kraju z interesem Stanów Zjednoczonych. Były minister obrony narodowej w najnowszym wywiadzie jednak zaskakuje, ponieważ uważa, że obecność amerykańskiego wojska w Polsce powinna być jedynie czasowa, natomiast w rozmowach z Amerykanami nie należy zachowywać się jak kraj kolonialny.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie wydaje się być skrywany przez swoje ugrupowanie, lecz czasami pojawia się na antenie prawicowego Radia WNET. W udzielonym wczoraj wywiadzie Macierewicz odnosi się głównie do tematyki wojskowej i naszych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Co zaskakujące, były szef MON twierdzi, iż obecność amerykańskiego wojska w naszym kraju powinno być jedynie przejściowe, „tak długo, jak Polska nie będzie w stanie zapewnić sobie sama bezpieczeństwa”.

Jednocześnie jednak Macierewicz podkreśla, iż „ten czas może się wydłużyć”, przy czym możliwość zapewnienia sobie własnej obrony i silnej armii jest jego zdaniem świadectwem suwerenności państwa.

„Czasem mam wrażenie, że ludzie, którzy wyrośli w systemie sowieckim traktują USA tak, jak kiedyś traktowano Związek Sowiecki, a trzeba je traktować jako bardzo silnego, ale partnera i zachowywać się wobec USA jak suwerenne państwo, a nie kraj kolonialny. To jest żenujące” – twierdzi wiceszef PiS-u. Według niego zachowanie amerykańskiej ambasador Georgetty Mosbacher jest z kolei przykładem dbania o amerykańskie interesy gospodarcze, dlatego polski ambasador w USA powinien prowadzić taką samą politykę.

Na podstawie: Wnet.fm
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 29.12.2018 17:12

    Możemy udawać suwerenne Państwo, ale to nie zmienia faktu że dziś jesteśmy kolonią, w rękach kilku właścicieli.

  2. emigrant001 30.12.2018 13:49

    Macierewicz jest tak odkrywczy jak sms, który otrzyma.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.