Macierewicz przemówił ludzkim głosem?

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2018

Antoni Macierewicz od dawna uważany jest za jednego z najbardziej bezkrytycznych polskich polityków, niemal utożsamiających interes naszego kraju z interesem Stanów Zjednoczonych. Były minister obrony narodowej w najnowszym wywiadzie jednak zaskakuje, ponieważ uważa, że obecność amerykańskiego wojska w Polsce powinna być jedynie czasowa, natomiast w rozmowach z Amerykanami nie należy zachowywać się jak kraj kolonialny.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie wydaje się być skrywany przez swoje ugrupowanie, lecz czasami pojawia się na antenie prawicowego Radia WNET. W udzielonym wczoraj wywiadzie Macierewicz odnosi się głównie do tematyki wojskowej i naszych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Co zaskakujące, były szef MON twierdzi, iż obecność amerykańskiego wojska w naszym kraju powinno być jedynie przejściowe, „tak długo, jak Polska nie będzie w stanie zapewnić sobie sama bezpieczeństwa”.

Jednocześnie jednak Macierewicz podkreśla, iż „ten czas może się wydłużyć”, przy czym możliwość zapewnienia sobie własnej obrony i silnej armii jest jego zdaniem świadectwem suwerenności państwa.

„Czasem mam wrażenie, że ludzie, którzy wyrośli w systemie sowieckim traktują USA tak, jak kiedyś traktowano Związek Sowiecki, a trzeba je traktować jako bardzo silnego, ale partnera i zachowywać się wobec USA jak suwerenne państwo, a nie kraj kolonialny. To jest żenujące” – twierdzi wiceszef PiS-u. Według niego zachowanie amerykańskiej ambasador Georgetty Mosbacher jest z kolei przykładem dbania o amerykańskie interesy gospodarcze, dlatego polski ambasador w USA powinien prowadzić taką samą politykę.

Na podstawie: Wnet.fm
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Możemy udawać suwerenne Państwo, ale to nie zmienia faktu że dziś jesteśmy kolonią, w rękach kilku właścicieli.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Macierewicz jest tak odkrywczy jak sms, który otrzyma.