Ma problemy, bo zniszczył figurę szatana

Opublikowano: 01.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3929

Mieszkaniec Mississippi (Stany Zjednoczone), który przyznał się do zniszczenia pomnika szatana Baphometa w budynku Kapitolu w Iowa, został oskarżony o „przestępstwo motywowane nienawiścią”.

Pierwszy znany opis Baphometa został wykonany przez Eliphasa Léviego, XIX-wiecznego okultystę, który przedstawił go jako kozła z wielkimi rogami, z kobiecymi piersiami, ze skrzyżowanymi kopytami, siedzącego na ujarzmionym globie ziemskim. Na łbie miał pentagram, na plecach zaś skrzydła. Na pokrytym łuską brzuchu miał kaduceusz, mitologiczne narzędzie uśmierzania sporów, tutaj będący symbolem drzewa poznania dobra i zła wyrażającego dualizm wszystkich rzeczy.

Posąg był częścią wystawy zorganizowanej przez Świątynię Szatana w Iowa zgodnie z przepisami stanowymi zezwalającymi na pokazy religijne na Kapitolu stanu Iowa w czasie wakacji. Instalacja spotkała się z ostrą krytyką ze strony przywódców stanowych i krajowych, w tym gubernator Kim Reynolds i republikańskiego kandydata na prezydenta Rona DeSantisa. Według Świątyni Szatana w Iowa 14 grudnia centralny element wystawy, postać przedstawiająca rogate bóstwo Baphometa, została „zniszczona nie do naprawienia”.

Michael Cassidy, były kandydat do Kongresu z Mississippi, został następnego dnia oskarżony o popełnienie przestępstwa. Mieszkający w Lauderdale w stanie Mississippi Cassidi powiedział konserwatywnemu portalowi „The Sentinel”, „Moje sumienie jest w słowie bożym, a nie w biurokratycznych dekretach. I tak postępowałem”.

Teraz prokuratorzy hrabstwa Polk oskarżyli Cassidy’ego o poważniejsze przestępstwo. We wtorek upubliczniony dokument oskarżenia zarzuca mu popełnienie przestępstwa trzeciego stopnia i stwierdza, że ​​czyn ten został popełniony „z naruszeniem praw jednostki” zgodnie ze statutem stanu Iowa dotyczącym przestępstw z nienawiści.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. Irfy 01.02.2024 13:19

  Szczerze mówiąc nie wiem, jak wygląda kodeks karny obowiązujący w stania Iowa. Gdyby rzecz działa się w Polsce, tzn., jakaś grupa zgodnie z obowiązującym prawem zorganizowałaby wystawę i zgodnie z przysługującymi jej z tego tytułu prawami umieściła eksponaty, to ich zniszczenie podchodziłoby pod “niszczenie mienia”, względnie w zbiegu z chuligaństwem.

  I żadnej nienawiści czy tym podobnych zamordystycznych wynalazków nie trzeba by w to mieszać. Słowa o “sumieniu w słowie bożym i takimż postępowaniu” brzmią dosyć… hmm… nierozważnie. Szczególnie w świetle tego, że słowo boże we wszystkich religiach judeochrześcijańskich czy islamie nakazuje na przykład zabijanie homoseksualistów.

 2. Katana 01.02.2024 13:44

  Trochę nierozważnie… Mógł powiedzieć, że szatan – będący korzeniem wszelkiego zła go do tego skłonił.
  Tamci powinni mu zaproponować miejsce honorowe w ich loży…

 3. Katana 01.02.2024 13:46

  //Szczególnie w świetle tego, że słowo boże we wszystkich religiach judeochrześcijańskich czy islamie nakazuje na przykład zabijanie homoseksualistów.//

  Doprawdy?

 4. Denisrozrabiaka 01.02.2024 13:49

  Korzeniem wszelkiego zła jest miłość do pieniędzy

 5. Katana 01.02.2024 13:59

  Denisrozrabiaka
  Tak, napisałem znając dosłowne brzmienie (Biblii). To inne określenie tego samego.

  https://youtu.be/e-Tdg-TVJvg

 6. Denisrozrabiaka 01.02.2024 14:05

  Nie youtube, a biblię Gdańską z fragmentem…

 7. Denisrozrabiaka 01.02.2024 14:09

  Od czasu Jezusa, paleczkę po Żydach przejmują wyłącznie chrześcijanie(obrzezka na sercu)religia judaizmu nie ma świątyni więc gdzie od około 2 tysięcy lat składają ofiary, za swoje grzechy? “Judaidczycy” może zaczną czytać pięcioksiąg zamiast się podczepiać

 8. Katana 01.02.2024 14:10

  Albowiem korzeń wszystkiego złego jest miłość pieniędzy, których niektórzy pragnąc, pobłądzili od wiary i poprzebijali się wieloma boleściami.
  https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/15/chapter/6/verse/10/param/1/version/TR

 9. Katana 01.02.2024 14:15

  Denisrozrabiaka
  Wpis (nr 7) niejasny. A chętnie odpowiadam.

 10. Denisrozrabiaka 01.02.2024 14:27

  Katana to był mój przypis do słowa judeo-chrześcijaństwo

  Biblię mam na pdf i zbieram wszystkie(stare) jakie napotykam na papierze, takie hobby.

 11. Katana 01.02.2024 14:47

  Ok, nie mam uwag.
  https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/6/chapter/2/verse/29/param/1

  Tylko… Czemu się podczepiają?
  Jak zawsze to podczepy robią – chcą być tym, czego nie znają i nie doceniają. A właściwie to tylko sprawiają wrażenie bycia takimi.
  Zadaniem Chrześcijan jest im to objawienie.

 12. Denisrozrabiaka 01.02.2024 15:21

  “Zadaniem Chrześcijan jest im to objawienie”

 13. Katana 01.02.2024 15:50

  Tego… Objawienie dać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.