Liderstwo i przywództwo Czarzastego się zakończyło

Opublikowano: 18.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 863

Przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zawiesił w sobotę kilku posłów. Zawieszeni politycy zapowiadają zwołanie Rady Krajowej. „Nie dopuścimy do tego, by Lewica skręciła w stronę PiS-u” – powiedział poseł Tomasz Trela.

Zarząd Nowej Lewicy podjął w sobotę uchwałę o powołaniu dwóch frakcji – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i frakcji Wiosna. Przed posiedzeniem ugrupowania jego przewodniczący Włodzimierz Czarzasty zawiesił w prawach członka partii posła Tomasza Trelę, a następnie Jacka Czerniaka, Wiesława Buża, Bogusława Wontora, Wiesława Szczepańskiego, Karolinę Pawliczak oraz Sebastiana Wierzbickiego i Wincentego Elsnera. Nie mogli w związku z tym głosować na posiedzeniu zarządu krajowego.

„Czarzasty zawiesił z bardzo prostego powodu: bo utracił w tym zarządzie większość. W trakcie posiedzenia zarządu, jak przegrywał głosowania, zawieszał kolejne osoby. To pokazuje bardzo wyraźnie, że liderstwo i przywództwo pana Włodzimierza Czarzastego się zakończyło” – oświadczył Tomasz Trela podczas konferencji prasowej podkreślając, że „nawet Jarosław Kaczyński nie traktuje tak członków swojej partii”.

W ocenie posła podjęte decyzje są niezgodne z prawem i statutem. Zapowiedział, że za dwa tygodnie zbierze się Rada Krajowa Nowej Lewicy, która oceni działania szefa Lewicy. „Lewica potrzebna jest jak tlen, by odsunąć PiS od władzy” – podsumował Trela, którego cytuje PAP.

„Działania te są zgodne z procedurami partii” – powiedział z kolei lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej, komentując zawieszenie członków partii. „Poddałem swoje decyzje pod weryfikację zarządu. Temat uważam za zakończony” – oświadczył Czarzasty, którego cytuje PAP.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
3steta
Użytkownik
3steta

Te cyrki przywódcy lewicy powinny być szybko ucięte. Eh,problemy wewnętrzne jak w PiSie. Jeszcze nie chcą się zjednoczyć do wspólnego ugrupowania by razem z hołownią i PO wystartować z jednej listy. By polska opozycja wygrała musi się zjednoczyć jak to zrobiła opozycja na Węgrzech,która dopiero teraz ma realne szanse pozbyć się Orbana.