Libańczyk podejrzany o terroryzm deportowany z Polski

Opublikowano: 29.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2115

W połowie października deportowano do Libanu jego 61-letniego obywatela, który został zatrzymany w Polsce pod zarzutem wspierania Państwa Islamskiego.

Straż Graniczna deportowała Libańczyka, którego zatrzymała w kwietniu zgodnie z decyzją szefa MSWiA wydaną na wiosek ABW. Na podstawie materiałów ABW ustalono, że mężczyzna zamierzał zorganizować siatkę terrorystyczną na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Jej celem było przeprowadzanie zamachów na terenie państw Europy Zachodniej.

Podejrzany przez cały czas pobytu w Polsce kontaktował się za pomocą internetu ze strukturami Państwa Islamskiego w Syrii, ale także z członkami organizacji w Europie. Wspierał też finansowo terrorystów ISIS, którzy przebywali w Syrii. Mężczyzna miał też związki z Państwem Islamskim poprzez członków rodziny, którzy polegli prowadząc walkę na rzecz tej terrorystycznej organizacji.

O zatrzymaniu podejrzanego i przekazaniu go do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku informowaliśmy w kwietniu. Zgodnie z informacjami od rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna, Libańczyk otrzymał zakaz ponownego wjazdu do kraju, a dokumenty dotyczące jego sprawy zostały przekazane odpowiednim służbom w Libanie.

Zdaniem Żaryna postępowanie służb w tej sprawie, które kończy się deportacją, a nie oskarżeniem i procesem, wynika z tego, że nie wszystkie materiały zgromadzone przez służby dają się zastosować do przeprowadzenia skutecznego procesu.

W tym roku Straż Graniczna i ABW aresztowały także obywateli Tadżykistanu podejrzanych o radykalizację, kierując ich sprawy także do procedury deportacyjnej.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Infosecurity24.pl
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Aida 29.10.2020 12:34

    Tymczasem we Francji znowu odcinają głowy. Dzisiaj był zamach.

  2. Collega 30.10.2020 17:53

    Był bo miał być. Kiedy wreszcie to zrozumiecie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.