Kto zlecił zabójstwo kandydata na prezydenta Ekwadoru?

Opublikowano: 21.10.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1729

Antoni Blinken, sekretarz stanu, oświadczył, że Stany Zjednoczone oferują 5 mln dolarów nagrody za informacje, które pomogą w zatrzymaniu osób stojących za zabójstwem ekwadorskiego kandydata na prezydenta, śp. Ferdynanda Villavicencio.

Został on zastrzelony w czasie kampanijnego wydarzenia w stolicy kraju, Quito, a jego morderca zginął w czasie wymiany ognia, do jakiej doszło po zamachu.

W związku ze śledztwem ws. zabójstwa Villavincencio ekwadorska policja aresztowała sześć osób – wszystkie są Kolumbijczykami należącymi do zorganizowanych grup przestępczych.

Oprócz tego USA oferują 1 mln dolarów nagrody za informacje na temat tożsamości i miejsca pobytu osób z kierownictwa organizacji przestępczej, która stała za śmiercią polityka.

USA będą nadal wspierać naród Ekwadoru i działać na rzecz pociągnięcia do odpowiedzialności osób chcących zaburzyć procesy demokratyczne przez brutalną zbrodnię.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.