Liczne strzelaniny wymusiły wprowadzenie stanu wyjątkowego

Opublikowano: 12.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1257

W ostatnich dniach Ekwador stał się areną dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły zarówno lokalnym społeczeństwem, jak i zwróciły uwagę świata. Eskalacja przemocy, która obejmowała przejęcie studia telewizyjnego przez uzbrojoną grupę, porwania policjantów, i serię ataków w różnych miastach, doprowadziła do ogłoszenia stanu wyjątkowego przez prezydenta kraju.

W centrum tych zdarzeń znalazło się studio telewizyjne TC Television w Guayaquil, które zostało przejęte przez uzbrojonych mężczyzn. Dramatyczne sceny rozegrały się na żywo, gdy napastnicy zmusili pracowników stacji do kładzenia się na ziemi, a dziennikarze zostali wzięci jako zakładnicy. Przemoc ta miała miejsce dzień po ucieczce z więzienia znanego przestępcy Adolfo „Fito” Maciasa, lidera gangu Los Choneros.

Prezydent Daniel Noboa, stanąwszy w obliczu tej bezprecedensowej przemocy, ogłosił stan wyjątkowy i określił sytuację jako „wewnętrzny konflikt zbrojny”. W odpowiedzi na rosnące napięcie, prezydent zarządził godzinę policyjną oraz skierował wojsko do patrolowania miast, w tym więzień. Dekret prezydencki uznał 22 gangi jako organizacje terrorystyczne, nakazując siłom zbrojnym „neutralizację” tych grup zgodnie z prawem międzynarodowym i prawami człowieka.

Oprócz dramatycznego przejęcia studia telewizyjnego, kraj zmaga się z serią porwań policjantów i ataków terrorystycznych. Co najmniej siedmiu oficerów zostało porwanych w trzech różnych miastach, a wybuchy miały miejsce w prowincjach Esmeraldas, Los Rios, a także w stolicy kraju, Quito. Te akty przemocy są uważane za odpowiedź na próby władz do opanowania rosnącej przemocy gangów i karteli narkotykowych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.