Kto był „szefem” hejterskiej akcji przeciwko sędziom?

Opublikowano: 22.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 672

Kolejne fakty w sprawie afery w resorcie sprawiedliwości. Sędzia Jakub Iwaniec został w trybie natychmiastowym zwolniony z ministerstwa po tym jak portal „Onet” opublikował zapis jego rozmowy z Emilią – osobą, która wykonywała hejterskie zlecenia.

Z najnowszych doniesień „Onetu” wynika, że proceder opłacania hejterów zamieszczających szlakujące komentarze pod adresem prominentnych pracowników wymiaru sprawiedliwości odbywał się na szerszą skalę. Co więcej, zleceniodawcami takich działań były kluczowe osoby w ministerstwie. „Kasta rządząca odcina kolejną gnijącą kończynę. A podobno „za dobro nie karzemy”. Chyba, że mamy w tym interes… jak tak dalej pójdzie, to zabraknie sędziów w Ministerstwie i neoKRS” – skomentowała decyzje Ewa Siedlecka, publicystka „Polityki”.

Resort Zbigniewa Ziobry desperacko próbuje gasić pożar, jaki wybuchł w wyniku publikacji „Onetu”. Przedwczoraj ze stanowiskiem pożegnał się Łukasz Piebiak. To właśnie on zapewniał hejterkę Emilię, że nie zostanie ukarana za rozsyłanie fejkowych informacji na temat przewodniczącego sędziowskiego stowarzyszenia Iustitia, prof. Krystiana Markiewicza. Piebiak zapewniał, że to polityczny atak na jego osobę i odgrażał się, że kiedyś wygra z redakcją „Onetu” w sądzie.

Rozmowy Iwańca z Emilią dostarczają jeszcze mocniejszych wrażeń. Pracownik ministerstwa mówi, że teraz przydałby się atak na Markiewicza”. Nazywa też sędziego „alimenciarzem z Iustitii, któremu „trzeba ostro dojebać”. Gdy Emilia zadaje pytanie „czemu go nie chcemy?”, Iwaniec odpowiada: „Prezes Iustitii. Główny rozgrywający kasty”.

Z publikacji „Onetu” wynika, że to właśnie sędzia Jakub Iwaniec miał dostarczyć Emilii adresy i numery telefonów nieprawomyślnych sędziów, a także podsunąć wątki, którymi miała zająć się hejterka. „Dostawałam wszystko, co było mi potrzebne. Normalny człowiek nigdy nie miałby do takich papierów dostępu. Te dane pochodziły z tzw. zielonych teczek w resorcie sprawiedliwości, czyli tych zawierających najbardziej szczegółowe dane osobiste dotyczące sędziów” – twierdzi Emilia w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Cały proceder odbywał się w patriotycznej atmosferze. „Swoje miejsce już znam. Jestem na każde skinienie. Taka moja rola” – pisała Emilia. „Dla mnie Polska ma twarz Twoją, Inki, Rotmistrza” – odpowiadali jej mocodawcy z ministerstwa sprawiedliwości.

Emilia jest byłą żoną jednego z członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Rządowe media próbują obecnie ją zdyskredytować, insynuując, że kobieta jest uzależniona od alkoholu i benzodiazepinu.

„Prokuratura nie działa w sytuacji, gdy doszło do zorganizowanych przestępstw o charakterze chuligańskim w sieci, popełnionych przez funkcjonariuszy Ministerstwa Sprawiedliwości na szkodę sędziów” – mówił na wczorajszej konferencji prasowej prezes stowarzyszenia prokuratorów „Lex Super Omnia” Krzysztof Parchimowicz. Wraz z nim wystąpili członkowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Wiele wskazuje na to, że apogeum tej afery dopiero przed nami.

Sędziowie i prokuratorzy domagają się bowiem śledztwa, które pozwoli odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: kto był mózgiem operacji mającej na celu zdyskredytowanie pracowników wymiaru sprawiedliwości za pomocą hejterskich wpisów w sieci, donosów i fake newsów?

Na dzisiejszej konferencji przedstawiciele Iustitii podkreślali, że dymisje wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka i jego współpracownika sędziego Jakuba Iwańca nie kończą sprawy tak, jakby życzył to sobie sprowadzony do defensywy rząd PiS.

„W związku z publikacjami portalu Onet.pl dotyczącymi koordynowania przez byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka i jego współpracownika sędziego Jakuba Iwańca zorganizowanej akcji hejterskiej skierowanej przeciwko sędziom, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia w imieniu polskich sędziów zwraca się do prokuratury, innych organów ścigania oraz władzy ustawodawczej i wykonawczej z żądaniem wyjaśnienia tej sytuacji. W szczególności oczekujemy niezwłocznego zabezpieczenia sprzętu komputerowego i telefonów komórkowych osób wymienionych w publikacji, tj. Łukasza Piebiaka i Jakuba Iwańca” – podkreślono we oświadczeniu.

Uczestnicy konferencji zaznaczyli, że „taka działalność jest bez precedensu i nie mieści się w jakichkolwiek standardach państwa prawa”. „Jesteśmy przekonani, że w akcji dyskredytacji sędziów mogła brać udział znacznie większa grupa osób, niż wynika to z dotychczasowych publikacji Onetu”. Kluczowe pytanie brzmi: kto był „szefem”, którego wymieniają Piebiak i Iwaniec w korespondencji z hejterką Emilią? Rząd z oczywistych powodów nie próbuje znaleźć odpowiedzi na to pytanie, ograniczając się jedynie do personalnych dymisji.

Członkowie Iustiii wskazują, że organ, który nazywa się Krajowa Rada Sądownictwa znacząco nie zabiera głosu w sprawie ws. zagrożenia dla niezawisłości sądów i sędziów, choć jeden z jego członków był mężem osoby, która rozpowszechniała nienawistne komentarze i pisała donosy do organizacji i na domowe adresy sędziów, w tym przewodniczącego Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. W tej sytuacji Iustitia uważa, że stała się obecnie „de facto jedynym podmiotem stojącym na straży tych wartości”.

Zdaniem sędziów prześladowanie pracowników wymiaru sprawiedliwości ma charakter metodyczny. Stali się „obiektem zmasowanych ataków propagandowych ukierunkowanych na zdyskredytowanie sędziów, jako grupy zawodowej, począwszy od tzw. kampanii billboardowej, poprzez wypowiedzi premiera RP, aż po aktywność anonimowych kont na Twitterze. Nęka się sędziów wszczynanymi bez powodu postępowaniami dyscyplinarnymi, inicjowanymi centralnie przez rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców, powołanych przez ministra sprawiedliwości. Nagłaśnianie tych postępowań stanowi kolejną metodę dyskredytacji sędziów w oczach opinii publicznej” – stwierdzono w oświadczeniu.

Sędziowie i prokuratorzy przechodzą do kontrofensywy. Sformułowali pięć postulatów i żądają ich natychmiastowej realizacji. Oczekują:

– powołania przez Sejm RP komisji śledczej w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za wyciek poufnych informacji dotyczących sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości, gdyż prokuratura jest bezpośrednio podporządkowana ministrowi sprawiedliwości, który może nie być zainteresowany wyjaśnieniem tej sprawy;

– przekazania przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Piotra Schaba postępowania wyjaśniającego w niniejszej sprawie właściwemu rzecznikowi dyscyplinarnemu, tj. rzecznikowi dyscyplinarnemu przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wszczęcie postępowania bezpośrednio przez rzecznika dyscyplinarnego Piotra Schaba w świetle obowiązujących przepisów było nieuprawnione, ponadto w niniejszej sprawie zachodzi konflikt interesów z uwagi na powiązania personalne z byłym wiceministrem Łukaszem Piebiakiem;

– ustalenia, kto prowadzi na Twitterze profil @kastawatch, odpowiedzialny za zmasowaną akcję hejterską wobec sędziów krytycznych wobec tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości;

– ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości od stanowiska Prokuratora Generalnego;

– powołania Krajowej Rady Sądownictwa w sposób zgodny z Konstytucją RP.

„Na użytek dzisiejszej konferencji przypomnę, że stowarzyszenie „Lex Super Omnia” od dłuższego czasu apeluje do Zbigniewa Ziobro, by ustąpił z funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego” – powiedział prezes stowarzyszenia prokuratorów „Lex Super Omnia” Krzysztof Parchimowicz.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. smerf 22.08.2019 23:44

  Takiej degrengolady Polska nie przeżyła nigdy. Nawet w czasach liberum veto.
  Pisiorskie państwo bezprawia bije rekordy we wzniecaniu zamętu.
  Jak nie mobilizowanie kiboli do “patriotycznych” ustawek na ulicach, to gloryfikowanie bandziorów z NSZ.
  Jak nie sponsorowanie rydza mamoną z puli wszelakich resortów, to rozdawanie jej tym, którym się to “po prostu należało”.
  Jak nie na “im się to po prostu należało”, to 500+ (na bachora), 300+ (na krowę) i 100+(na świnię).
  Jak nie milion samochodów elektrycznych, to wsparte łapówkarstwem wieżowce przy Srebrnej tudzież dyskotekowe rozdawnictwo posadek ministerialnych przez Misiewicza.
  Jak nie wierzy lud w skromność “latawicką” rządowymi samolotami “Członka”, Karczocha lub Maliniaka, to łubudu: trza przypomnieć, że Nowak nie wykazał w osiągniętych korzyściach zegarka, którego wartość nie może być porównywalna z wartością działki pod Wrocławiem Pinokia…
  Ależ rozpasanie! I ta wiara w bezkarność!
  Pier…ne Pisiory! We wrześniu IDZIEMY PO WAS!!!

 2. Anonymous-X 23.08.2019 07:17

  @smerf

  ‘Pier…ne Pisiory! We wrześniu IDZIEMY PO WAS!!!’

  Tylko się nie podpal z tego podniecenia 🙂

 3. Husar 23.08.2019 11:53

  Wojna to nie tylko karbin i czołgi. Jest taka broń, która nazywa się inżynieria społeczna.
  Za pomocą tego narzędzia prowadzi się wojnę hybrydową poprzez v kolumny udających dany naród.
  Elity zachodu próbowali tego przed rozbiorami RP. Średnio to wychodziło bo istniały elity słowiańskiego narodu Lahów – inteligencja, a państwo miało swój ustrój społeczny oparty na naszej kulturze. Przez co v kolumny były eliminowane.
  Dopiero pakt “świętego przymierza” elit zachodu łącznie z kościołem watykańskim doprowadził do rozbiorów RP przez podległe im państwa o systemie kolonialnym.
  W czasie rozbiorów zniszczono struktury naszego rodzimego ustroju, rody, przejmowano majątki ( do żydostwa – projekt judeopolonia jako opcja B równolegle realizowana).
  Wtedy też rozpoczęto misję niszczenia naszej tożsamości narodowej, kultury i wiedzy. Powstały pierwsze partie finansowane po dziś dzień, do budowania ustroju o strukturach kolonialnych. Kompradorstwo do zarządzania zasobami surowców i narodem jako zasób niewolniczej siły ludzkiej ( patrz UE tym jesteśmy w tym układzie – niewolnikami tak ustawiono nasz obszar i naród- bez gospodarki, bez własności- jako tania siła robocza do wyzysku). Tak zaczęto wprowadzać v kolumny zakamuflowane w świetle prawa nowego systemu prawno administracyjnego jako…”obywatele” – coś takiego nie było możliwe przed.

  Dziś po wymazaniu nam naszej tożsamości, kultury, usunięciu elit inteligencji nie potrafimy spobie poradzić z v kolumnami, bo nie umiemy ich odróżnić. Nie poznajemy swój od obcego- to poprzez działanie inżynierii społecznej. Myślimy i patrzymy tak jak chcą kreatorzy inżynierii.
  Dlatego prowadzenie wojny hybrydowej przeciw Polakom wydaje się być łatwym zadaniem. Oni nas widzą, wiedzą jakie cele realizują i dla kogo, pod metoda podwojnych standardów nam zatruwają umysły. A my jak te trutnie skaczemy i gramy , bez żadnego odporu w tej wojnie.

 4. smerf 27.08.2019 00:44

  (Naruszenie regulaminu. Naruszenie dobrych zasad dyskusyjnych. Admin)

 5. smerf 27.08.2019 00:48

  (Naruszenie regulaminu. Wyzwiska pod adresem innego użytkownika. Admin)

 6. MasaKalambura 27.08.2019 06:43

  PiS zły, ale rządzić będzie, bo jeśli nie oni to kto?
  SLD? Wiosna, PSL, Korwin? Czy Spokko kokko?

 7. Anonymous-X 27.08.2019 11:27

  @smerf
  “Anonymous-X

  Z ciebie to jednak… wsza.”

  to jest złamanie regulaminu , zgłaszam to adminowi 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.