Koronawirus nie odstraszył imigrantów. Zakładają więcej firm

Opublikowano: 28.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1332

Pandemia koronawirusa spowodowała spowolnienie gospodarcze w naszym kraju, co przełożyło się też na wzrost bezrobocia. Nie odstraszyło to jednak imigrantów od zakładania coraz większej ilości przedsiębiorstw. Tylko w ubiegłym roku liczba firm rejestrowanych przez obcokrajowców zwiększyła się o 11 procent.

Zajmująca się ściąganiem obcokrajowców agencja zatrudnienia Gremi Personal przeprowadziła badania dotyczące planów imigrantów z Ukrainy. Czterech na pięciu z nich ma w planach albo przymierza się do zarejestrowania swojej własnej firmy. Tym samym od zeszłego roku o blisko jedną trzecią zwiększyła się liczba respondentów, którzy mają podobne zamiary.

Świadczą o tym zresztą dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wynika z nich, że w ciągu ostatniego roku liczba Ukraińców prowadzących własny biznes zwiększyła się o ponad jedną piątą. Liczba obywateli Ukrainy prowadzących działalność gospodarczą w Polsce wynosi już blisko 5,9 tysiąca.

Powodów zakładania przez nich firm ma być kilka. Decydującym czynnikiem jest oczywiście bliskość geograficzna, podobny język, stabilna gospodarka oraz przejrzyste warunki tworzenia przedsiębiorstw przez imigrantów. Pod tym ostatnim pojęciem należy rozumieć przejrzyste przepisy podatkowe wraz z rządowymi regulacjami.

Dodatkowo do Polski coraz chętniej przyjeżdżają obywatele Białorusi. W ubiegłym roku, według statystyk GUS, byli oni drugą po Ukraińcach nacją najczęściej rejestrującą w naszym kraju własną działalność gospodarczą. Liczba białoruskich przedsiębiorców zwiększyła się więc o jedną piątą i wynosi już 2 tysiące.

Na podstawie: Forsal.pl, Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,25 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

:)))
„Powodów zakładania przez nich firm ma być kilka. Decydującym czynnikiem jest oczywiście bliskość geograficzna, podobny język, stabilna gospodarka oraz przejrzyste warunki tworzenia przedsiębiorstw przez imigrantów. Pod tym ostatnim pojęciem należy rozumieć przejrzyste przepisy podatkowe wraz z rządowymi regulacjami.”

To albo kłamstwo albo tu jacyś nie umiejący liczyć szaleńcy sami jadą:)

Na Ukrainie są znacznie niższe podatki daniny itp:) prostsze przepisy etc…

agama
Użytkownik

kolonia skolonizowana XD Może Polacy powinni założyć własne państwo jak Izrael, skoro z własnego kraju są wypychani przez siły robiące z Polski obóz taniej siły roboczej?