Koronawirus nie odstraszył imigrantów. Zakładają więcej firm

Opublikowano: 28.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2026

Pandemia koronawirusa spowodowała spowolnienie gospodarcze w naszym kraju, co przełożyło się też na wzrost bezrobocia. Nie odstraszyło to jednak imigrantów od zakładania coraz większej ilości przedsiębiorstw. Tylko w ubiegłym roku liczba firm rejestrowanych przez obcokrajowców zwiększyła się o 11 procent.

Zajmująca się ściąganiem obcokrajowców agencja zatrudnienia Gremi Personal przeprowadziła badania dotyczące planów imigrantów z Ukrainy. Czterech na pięciu z nich ma w planach albo przymierza się do zarejestrowania swojej własnej firmy. Tym samym od zeszłego roku o blisko jedną trzecią zwiększyła się liczba respondentów, którzy mają podobne zamiary.

Świadczą o tym zresztą dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wynika z nich, że w ciągu ostatniego roku liczba Ukraińców prowadzących własny biznes zwiększyła się o ponad jedną piątą. Liczba obywateli Ukrainy prowadzących działalność gospodarczą w Polsce wynosi już blisko 5,9 tysiąca.

Powodów zakładania przez nich firm ma być kilka. Decydującym czynnikiem jest oczywiście bliskość geograficzna, podobny język, stabilna gospodarka oraz przejrzyste warunki tworzenia przedsiębiorstw przez imigrantów. Pod tym ostatnim pojęciem należy rozumieć przejrzyste przepisy podatkowe wraz z rządowymi regulacjami.

Dodatkowo do Polski coraz chętniej przyjeżdżają obywatele Białorusi. W ubiegłym roku, według statystyk GUS, byli oni drugą po Ukraińcach nacją najczęściej rejestrującą w naszym kraju własną działalność gospodarczą. Liczba białoruskich przedsiębiorców zwiększyła się więc o jedną piątą i wynosi już 2 tysiące.

Na podstawie: Forsal.pl, Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. polach 28.03.2021 11:57

  :)))
  “Powodów zakładania przez nich firm ma być kilka. Decydującym czynnikiem jest oczywiście bliskość geograficzna, podobny język, stabilna gospodarka oraz przejrzyste warunki tworzenia przedsiębiorstw przez imigrantów. Pod tym ostatnim pojęciem należy rozumieć przejrzyste przepisy podatkowe wraz z rządowymi regulacjami.”

  To albo kłamstwo albo tu jacyś nie umiejący liczyć szaleńcy sami jadą:)

  Na Ukrainie są znacznie niższe podatki daniny itp:) prostsze przepisy etc…

 2. agama 28.03.2021 12:27

  kolonia skolonizowana XD Może Polacy powinni założyć własne państwo jak Izrael, skoro z własnego kraju są wypychani przez siły robiące z Polski obóz taniej siły roboczej?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.