Korea Północna świętowała rocznicę urodzin Kim Ir Sena

Opublikowano: 17.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 388

W stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, odbyła się wczoraj wielka parada wojskowa z okazji 105. rocznicy urodzin Kim Ir Sena, a więc założyciela i pierwszego przywódcy tego państwa. Defilada z udziałem sił Koreańskiej Armii Ludowej była jednocześnie pokazem siły w związku z napiętą sytuacją pomiędzy Koreą Północną i Stanami Zjednoczonymi.

Paradę z udziałem Koreańskiej Armii Ludowej i aktywistów Partii Pracy Korei obserwował północnokoreański przywódca Kim Dzong Un, który jest jednocześnie wnukiem założyciela tego państwa, Kim Ir Sena. Najważniejszym elementem prezentacji tamtejszych sił wojskowych było pokazanie dwóch nowych rodzajów pocisków międzykontynentalnych ICBM, które zostały zamknięte w wyrzutniach kanistrowych i jechały na wojskowych ciężarówkach.

Demonstracja siły północnokoreańskich wojsk miała miejsce nie tylko z powodu 105. rocznicy urodzin Kim Ir Sena, lecz również przez wzgląd na ostatnie groźby ze strony Stanów Zjednoczonych. Amerykański prezydent Donald Trump napisał niedawno na Twitterze, że władze Korei Północnej „szukają guza”, natomiast Kim Dzong Un wyraził gotowość „miażdżącej odpowiedzi” na ewentualny atak ze strony USA.

Zachodnie media zwracają uwagę na fakt, iż pierwszy raz w tego typu wydarzeniu nie uczestniczył żaden przedstawiciel władz Chińskiej Republiki Ludowej, która poparła ostatnie sankcje nałożone na Koreę Północną.

Na podstawie: reuters.com, polskatimes.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.