Konta bankowe można zablokować bez dowodów

Opublikowano: 20.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2471

Państwo polskie właściwie z każdym dniem robi się coraz bardziej opresyjne, nawet bardziej niż PRL. W dzienniku “Rzeczpospolita” opisano właśnie precedensowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który przyznał rację Urzędowi Skarbowemu w sporze z podatnikiem i uznał, że fiskus nie potrzebuje dowodów, aby zablokować rachunek bankowy firmy nawet na dłużej niż 3 miesiące.

Ten wyrok WSA otwiera nieograniczone możliwości niszczenia polskich firm przez urzędników. Fiskus może dzięki niemu zablokować konto, bo tak uważa, bez dowodów i bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Blokada ma potrwać nawet ponad 3 miesiące i nikogo nie interesuje w tym czasie skąd przedsiębiorca weźmie pieniądze na opłacenie bieżących zobowiązań.

Precedensowy wyrok dotyczył sprawy o przedłużenie blokady konta ponad trzy miesiące i WSA uznał, że jest to możliwe nawet bez dowodów winy i zależy to tylko od oceny urzędnika.W większości przypadków taka blokada konta firmowego oznaczać będzie koniec działalności gospodarczej. Być może taki jest właśnie ukryty cel takiego antyludzkiego prawa.

Oficjalnie blokada kont firmowych według widzimisię urzędnika wspomaganego algorytmem typowania przestępców STIR, niczym z filmu science fiction “Raport Mniejszości”, to “atomowa broń skarbówki”, którą miała zwalczać oszustów podatkowych. Wystarczy, że system stwierdzi, że nasze przepływy pieniężne są dziwne i mamy blokadę. W praktyce będzie to broń przeciwko zwykłym przedsiębiorcom.

Poprzednicy obecnych rządzących mieli w zwyczaju ogłaszać pewne niepopularne decyzje, a potem je wdrażać, nawet jeśli były niepopularne społecznie. Obecna władza to mistrzowie czarowania. Najpierw coś mówią, a potem robią dokładnie odwrotnie. Skoro zatem powstało nawet specjalne ministerstwo przedsiębiorczości i jakieś pseudokonstytucje biznesu na dodatek obudowane operetkowymi urzędami jak Rzecznik Przedsiębiorców, to prawie na pewno oznacza dokładnie odwrotnie iż nam się wydaje, czyli małe i średnie firmy są rzeczywiście oczkiem w głowie władzy, ale nie aby je wspomóc, tylko skuteczniej okraść, aż do ich upadku. Bierze się to z komunistycznej mentalności obecnych elit, które przedsiębiorczość uważają za cwaniactwo i dążą do restytucji PRL-owskich standardów postępowania ze znienawidzonymi “prywaciarzami”.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 20.12.2018 20:05

    Kiedyś po rozliczeniu PIT-u, dostałem ze skarbówki list, w którym zobligowali mnie do zwrotu 12 groszy. Więcej kosztował znaczek pocztowy.

  2. Michał Sędziwoj 21.12.2018 12:15

    Strzyżemy własny trawnik tak by zrobić miejsce dla obcych chwastów. Złośliwi mówią, że do umowy leasingowej na kontyngent USA oprócz 2 mld USD elita nasza dorzuciła offset w postaci polskiej gospodarki, co przypomnieć ostatnio “JWP Ambasadora” raczyła.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.