Koniec tyranii WHO

Opublikowano: 22.12.2023 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3222

„Od momentu założenia WHO w 1940 roku, metody tej organizacji zawsze stanowiły pogwałcenie prawa zdrowotnego USA. To nigdy nie była kwestia zdrowia publicznego” – mówi dr Martin. Opisuje on również WHO jako kartel przestępczy. W dniu 13 września 2023 r. w budynku Parlamentu Europejskiego odbyła się kolejna głośna otwarta konferencja. W Zespole ekspertów zasiadł znany amerykański lekarz, ekspert ds. badań patentowych, matematyk, naukowiec i wynalazca dr David Martin. Jest on również założycielem firmy M∙CAM Inc. M∙CAM jest międzynarodowym liderem rynku w dziedzinie zarządzania ryzykiem finansowym opartym na własności intelektualnej. Obejmuje to badanie jakości patentów dla rządów i urzędów patentowych oraz daleko poza nimi. Posłuchaj wystąpienia wysoko wykwalifikowanego dr. Davida Martina.

Cóż, tłumacze odeszli, a transmisja na żywo spada, co oznacza, że jeśli po prostu posłuchamy naszego kolegi Matthiasa: Najlepiej byłoby zostawić to wam, ludziom. Teraz to od was zależy, czy się tym podzielicie, co z powodu ogromnej pustki, którą widzimy we wszystkich tych pokojach, będzie wyraźnie słyszalne tylko wtedy, gdy się tym podzielicie. Więc wydaje się bardzo odpowiednie, że powinienem być tym z najcichszym głosem. Ale pozwólmy temu lwu zaryczeć… dobrze? Jestem zmęczony mówieniem o Covidzie i jestem zmęczony mówieniem o SARS-CoV-2 z jednego bardzo prostego powodu: przez 110 lat my, ludzie na całym świecie, byliśmy okłamywani. Grupa, bardzo niewielka liczba przestępczych konspiratorów przemysłowych, postanowiła podporządkować sobie całą populację ludzką w celu realizacji swoich złowieszczych planów wzbogacenia się przy jednoczesnym zubożeniu i zabiciu reszty ludzkości.

Jestem zmęczony byciem uprzejmym. Już dawno wyszliśmy poza grzeczność. Kiedy słowa „akceptowalny wskaźnik śmiertelności” stają się częścią normy przemysłowej, tracimy podstawy człowieczeństwa. I to nie są moje słowa. To słowa Światowej Organizacji Zdrowia oraz firm Pfizer i Moderna, które otrzymały pozwolenie na zabijanie ludzi, by realizować swoje cele.

I nie zamierzam tego słodzić. To jest kartel przestępczy. Udajemy, że gdzieś w jakiejś ezoterycznej warstwie istnieje jakiś rodzaj odkupienia, który musi przynieść korzyści Światowej Organizacji Zdrowia w taki czy inny sposób. Teraz powiem wam, że od momentu powstania w latach czterdziestych XX wieku, WHO była niczym więcej niż kryminalnym kartelem z jednym i jedynym celem. Pokażę wam dokument, który dowodzi tego, co mówię. To nie jest oskarżenie. Można to udowodnić, ich własnymi słowami, ich własną ręką. I używają czteroetapowego procesu, aby wprowadzić w życie każdy ze swoich nikczemnych planów. Zaczynają od zaplanowania ćwiczenia. Następnie poświęcają się finansowaniu tego ćwiczenia. Następnie tworzą naukowe uzasadnienie tego, co zamierzają zrobić, a potem wdrażają to i czerpią z tego zyski.

Jest to naruszenie 15 sekcji 19 Kodeksu Stanów Zjednoczonych „Ustawy o publicznej służbie zdrowia”, która dla tych z was, którzy słuchają uważnie, przypadkowo rozpoczęła się od Ustawy Claytona [amerykańskie prawo federalne, część prawa antymonopolowego, mające na celu nadanie dalszej treści amerykańskiemu prawu antymonopolowemu; ustawa Claytona ma na celu zapobieganie praktykom antykonkurencyjnym] w tym samym roku, w którym rozpoczęli się prekursorzy Światowej Organizacji Zdrowia.

Uważam więc za fascynujące, że w 1913 r. uchwaliliśmy ustawę Claytona, a 110 lat temu stworzyliśmy przestępczą konspirację, którą obecnie nazywamy Światową Organizacją Zdrowia. 110 lat później. I z naruszeniem „Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej” (TFUE), który moim zdaniem musi być teraz nazywany „Traktatem o dysfunkcyjnej europejskiej kabale”, artykuł 101 wyraźnie określa warunki, że nigdy nie była to kwestia zdrowia publicznego. Kropka. Była to kwestia szantażu, mającego na celu podsycanie terroru w celu dostosowania zachowania ludności. Kropka. Tak właśnie było. Zawsze tak było. I możemy przedstawić dowolny teoretyczny argument na ten temat. Ale nawet w przypadku teorii, że mieliśmy do czynienia z wybuchem epidemii, problem jest możliwy do obalenia, ponieważ dane z Zurychu pokazują, że w roku globalnej pandemii śmierci ubezpieczyciele zdrowotni wypłacili o 30 miliardów dolarów mniej odszkodowań.

Teraz, jeśli lekarz, ekspert społeczny lub ktokolwiek inny chce przedyskutować fakt, że możemy opracować wirusa, który może sprytnie poznać twoje konto bankowe, twoje dane w polisach ubezpieczeniowych i wysokość składek ubezpieczeniowych, to jest to duży problem.

Okazuje się, że dane są jasne. Nie mieliśmy pandemii. Mieliśmy ludobójstwo. I musimy to nazwać po imieniu.

Kiedy mówię, że to zaplanowali, upewnijmy się, że dokładnie rozumiemy niezbyt drobny druk. Chcę najpierw zwrócić uwagę na prawą kolumnę tego slajdu. Są to dane z 2011 roku, które Światowa Organizacja Zdrowia, Wellcome Trust PATH i Fundacja Gatesów opracowały w ramach swojego „wspaniałego” globalnego programu szczepień przeciwko malarii dla dzieci poniżej szóstego miesiąca życia. W ich badaniu klinicznym warto zauważyć, że zamordowali 66 dzieci w grupie szczepionkowej, a następnie sprytnie użyli terminu „kontrola” dla grupy kontrolnej, w której zamordowali 28 dzieci.

Teraz… powodem, dla którego powiedziałem „zamordowani” i dlaczego używam tego terminu, jest to, że dokładnie tak było. Okazuje się bowiem, że ta grupa kontrolna nie była zastrzykiem ani roztworem soli fizjologicznej. W rzeczywistości był to koktajl innych znanych zastrzyków przenoszących choroby. Wiadomo było, że grupa kontrolna zabija ludzi. A eksperymentalna grupa kontrolna teoretycznie miała zabijać ludzi. I faktycznie zabiła ich wszystkich. I sprytnie, zgodnie z artykułem V, sekcją 13, którą umieściłem na tym slajdzie, chcę, abyście zrozumieli, dlaczego powiedziałem, że: „W momencie powstania w 1947 r., kiedy WHO została sfinansowana i założona, została sfinansowana i założona przez ludzi, którzy, według ich własnych słów, celowo chcieli popełnić przestępstwo”. Sekcja 13 Artykułu 5 kończy się następującym stwierdzeniem: „immunitet od osobistego aresztowania lub zatrzymania”, bla, bla, bla … „immunitet od wszelkiego rodzaju procesów sądowych”.

Teraz, jeśli nie mieli zamiaru popełnić przestępstwa, dlaczego mieliby dać sobie stały i absolutny immunitet przed jakimkolwiek oskarżeniem, a co gorsza, nawet przed dochodzeniem w sprawie jakiegokolwiek oskarżenia? Ludzie siedzą tam i udają, że to jest jak immunitet dyplomatyczny… Czy zdajesz sobie sprawę, że to nie jest nawet standard immunitetu dyplomatycznego? Jest to organizacja przestępcza, która uchwaliła własne prawo, aby chronić się przed własnymi przestępstwami, o których wiedziała, że je popełni. A kiedy mówię, że wiedzieli, że je popełnią, mam na myśli, że wiedzieli. Ponieważ ich pierwszy dyrektor generalny, nikt inny jak dr René Sand (który był gościem Niemców w Dachau w 1940 r.), został wcześniej, w 1947 r., w tajemniczy sposób nominowany na pierwszego dyrektora generalnego WHO z pomocą Fundacji Rockefellera.

W ciągu zaledwie pięciu lat René Sand zdecydował się zatwierdzić prawdziwy cel WHO na piśmie ówczesnego dyrektora generalnego dr Brocka Chisholma, który opowiadał się za kontrolą populacji jako głównym celem WHO. Czy dla kogokolwiek na tej sali brzmi to jak „zdrowie publiczne”? Tu nie chodzi o zdrowie publiczne. Jest to ewolucja tego samego ludobójczego programu, który rozpoczął się od finansowania biur eugenicznych w Cold Spring Labs [wiodący instytut badawczy w Stanach Zjednoczonych] przez Fundację Carnegie w 1913 roku pod filantropią Andrew Carnegie. Ludzie, przestańcie się oszukiwać! Debatujemy nad liśćmi drzewa, które nazywamy pandemią, ale nie docieramy do korzeni. Jest to zorganizowana grupa przestępcza utworzona w celu stworzenia absolutnego immunitetu, a następnie wdrożenia swoich planów w celu zapewnienia kontroli nad tym, kto żyje, kto umiera i kto ma jakąkolwiek szansę na życie.

A jeśli uważasz, że w jakiś sposób zawyżam liczby, pozwól mi wyrazić się jasno: Jeśli powiem ci w jakiejkolwiek egzekucji przepisu podatkowego, że istnieje 88% pakietu kontrolnego w jakiejkolwiek organizacji, możesz dojść do wniosku, że jest to w rzeczywistości dominujący pakiet kontrolny. I okazuje się, że jeśli spojrzymy na darowizny Fundacji na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia, 88% z nich pochodzi od jednej organizacji: Fundacji Gatesów. Stanowi to naruszenie wszystkich przepisów dotyczących konkurencji w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Absolutnie nie jest to niezależna, charytatywnie finansowana darowizna, ale, co ważniejsze, zgodnie z przepisami podatkowymi po obu stronach Atlantyku, są to darowizny celowe, które są wyraźnie zabronione i nigdzie nie można ich znaleźć w statucie Światowej Organizacji Zdrowia ani żadnej z organizacji stowarzyszonych z ONZ. Kiedy mówię, że jest to przestępstwo, mam na myśli przestępstwo podatkowe, przestępstwo zorganizowane, przestępstwo prania pieniędzy. A teraz przestępczość zorganizowaną, która prowadzi do morderstw i terroryzmu

Powiedziałem, że drugą rzeczą po tym, jak to zaplanowali, było sfinansowanie tego. A dlaczego nie użyjemy ich przestępczego języka w ich własnych słowach? Ponieważ to najlepszy sposób, aby to ująć. A kiedy faktycznie planowali uwolnienie użycia biologicznie zmodyfikowanej chimery w połączeniu z modelem pochodzącym od koronawirusa, powiedzieli to: „Aby utrzymać finansowanie po kryzysie, musimy zwiększyć społeczne zrozumienie niezbędnych medycznych środków zaradczych, takich jak szczepionka przeciwko pangrypie lub pankoronawirusowi”.

Pozwolę sobie zatrzymać się na chwilę i przypomnieć, że kryzys, o którym pan mówił, był kryzysem malejących funduszy. Nie było żadnego kryzysu zdrowotnego. To był kryzys, ponieważ wszystkie ich kasy zaczęły wysychać. To jest ten kryzys. Czytajmy dalej: „Kluczową siłą napędową są media, a gospodarka będzie podążać za szumem. Musimy wykorzystać ten szum na naszą korzyść, aby zająć się prawdziwymi problemami. Inwestorzy zareagują, jeśli zobaczą zysk na końcu procesu”.

Jest to oficjalne oświadczenie konspiracyjnej kabały na tym etapie dekady szczepionek uruchomionej przez Globalną Radę Monitorowania Gotowości WHO [GPMB] w 2011 roku. Była to podstawa finansowania partnerstwa Petera Daszaka z chimeryczną produkcją patogenów, zarówno w Karolinie Północnej, jak i w Wuhan. Więc nie mów mi, że musimy przeprowadzić dochodzenie w sprawie tego, skąd to się wzięło. Przestępcy przyznali się do tego własnymi słowami.

A teraz przechodzimy do zabawnego tematu, którego nikt w Kongresie nie chce poruszyć, „słonia w pokoju”. W dniu 21 października 2014 r., pomimo licznych rozmów między senatorem Randem Paulem a Anthonym Fauci, o których powiedziano nam, że Rand Paul zrobił wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać Fauci. Był w posiadaniu listu, który widać po lewej stronie slajdu. Jest to list, wygodnie na papierze firmowym NIAD, który został wysłany do University of North Carolina Chapel Hill, w którym jednoznacznie stwierdza się, że podczas moratorium na zysk z funkcji [prawnie lub umownie nakazane zawieszenie badań nad zyskiem z funkcji], które, nawiasem mówiąc, kiedy używamy słowa „moratorium”, wydaje się, że oznacza ono: „Musisz przestać…”.

Przyjrzyjmy się dwóm częściom tego listu: Po pierwsze, drugi punkt w ramach Projektu 1, który nie był częścią pierwotnego dofinansowania. Miał on na celu zbadanie nowych funkcji patogenezy wirusowej „in vivo”. Czy wiesz, co to oznacza? W żywych systemach. Dotacja miała być wykorzystana do symulacji klinicznych; ale ta dotacja została zmieniona tym pismem, aby powiedzieć: „Zamierzaliśmy zezwolić na badania nad wzmocnieniem funkcji w żywych systemach podczas moratorium”. A potem uwielbiamy ostatni akapit tego listu, który wygodnie mówi: „Ponieważ twój grant jest obecnie finansowany, ta przerwa jest dobrowolna”.

Ile razy słyszałeś o „dobrowolnym” moratorium? A najlepsze jest to, gdy spojrzymy na ostatnią linijkę: „lub kontynuować prowadzenie mających zastosowanie badań nad wzmocnieniem funkcji do końca bieżącego okresu budżetowego”. I tu pojawia się problem. Czy wiesz, kto zapewnia budżet? Kontrakt na czas nieokreślony z DARPA i NIH.
Czy nie jest wygodnie mieć stale finansowany projekt, który musi zostać zatrzymany, gdy skończą się pieniądze? Jeśli okaże się, że nie ma punktu, w którym skończą się pieniądze, ponieważ nie ma końca czegoś, co nie ma końca?

I żebyś nie pomyślał, że wysuwam zarzut, którego nie wysuwam. Stawiam zarzut, wyjaśnijmy to sobie. To duża różnica. Niczego nie twierdzę. W rzeczywistości zadałeś sobie trud, aby powiedzieć nam, że to wirus Wuhan nas dopadnie.

Jak widać po prawej stronie ekranu, opublikowano 14 marca 2016 r.: „Koronawirus WIF1 podobny do SARS”, cytuję: „wkrótce pojawi się u ludzi”. Czy brzmi to tak, jakbyśmy byli po prostu zaskoczeni, że coś poszło nie tak w Wuhan w grudniu 2019 roku? Czy też mamy wrażenie, że powiedziano nam: „Spójrzcie na Wuhan i zobaczcie, co zrobiliśmy, aby manipulować koronawirusem w Wuhan i na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill…”, i oto jesteśmy? Już teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy gotowi do publikacji… w 2016 roku.

Już prawie skończyliśmy. [STWÓRZ TO!] I wtedy oni to stworzyli… Teraz wszyscy wiecie, że jestem krytykowany na całym świecie za używanie terminu „wojna biologiczna”. Robię to, ponieważ jestem do tego upoważniony i wykwalifikowany. Byłem osobą wysłaną na cały świat przez rząd USA na początku XXI wieku i pod koniec lat 1990. w celu zbadania rozprzestrzeniania się broni biologicznej i chemicznej.

Doskonale znam definicję czynnika biologicznego zawartą w 18. kodeksie Stanów Zjednoczonych, kodeksie karnym dotyczącym przestępstw związanych z bronią biologiczną. Pod tym względem mój osąd jest profesjonalny i prawidłowy. A powodem tego jest fakt, że to ja podejmuję takie decyzje dla rządu Stanów Zjednoczonych i robię to od wielu lat. Dlatego to mówię.

Ale udajmy na chwilę, że jestem po prostu szaloną osobą. Może nie wiem, o czym mówię. Spójrzmy więc na to, co powiedzieli sami przestępcy. W 2005 roku na konferencji zorganizowanej przez DARPA [Defense Advanced Research Projects Agency: Agencja Projektów Obronnych i Kosmicznych Departamentu Obrony] i MITRE Corporation, organizację pozarządową, która prowadzi instytuty badawcze w imieniu Stanów Zjednoczonych, Ralf Baric, architekt śmiercionośnej nici DNA, która została wstrzyknięta w ramiona milionów i miliardów ludzi, wygłosił wykład zatytułowany „Biohakowanie syntetycznego wirusa: technologie umożliwiające wojnę biologiczną” („Synthetic Coronavirus Biohacking: Biological Warfare Enabling Technologies”).

Czy brzmi to jak coś, co zostało nieumyślnie źle zinterpretowane i w rzeczywistości oznacza coś innego? Czy technologie wojny biologicznej brzmią bardziej jak środki zaradcze lub gotowość na wypadek pandemii? Dla mnie brzmi to jak technologie wojny biologicznej.

A powodem, dla którego mam takie podejrzenia, jest to, że oprócz grantów NIAID [National Institute of Allergy and Infectious Diseases], otrzymał on również pozakonkursowe granty DARPA, które wyniosły łącznie ponad 140 milionów dolarów i zostały przeznaczone na jego i powiązane programy technologii syntetycznych w celu umożliwienia wojny biologicznej.

Czy mam więc problem z nazywaniem zastrzyku technologią umożliwiającą prowadzenie wojny biologicznej? Absolutnie nie, ponieważ tak to nazwali.

I wiemy, że wiedzieli, że tak to nazwą 18 września 2019 roku. Ponieważ 18 września 2019 r. przestępcza, konspiracyjna kabały zazębiających się dyrekcji znana jako Światowa Organizacja Zdrowia oświadczyła, że stworzy dla świata doświadczenie, które będzie „szybko rozprzestrzeniającą się pandemią spowodowaną śmiertelnym patogenem układu oddechowego”.

Problemem jest martwota tego stwierdzenia. Nie powiedziano: „Możemy się trochę przeziębić”. Oni powiedzieli, że faktycznie zobaczymy rozprzestrzenianie się śmiertelnego czynnika. A podany powód: we wrześniu 2020 roku, zgodnie ze wskaźnikiem postępu, świat zaakceptowałby uniwersalną szczepionkę. NIE… Przyjrzymy się innym opcjom leczenia… NIE … Przyjrzymy się, czym może być wczesna interwencja, jak wyraźnie zalecał dr McCullough w wielu, wielu przypadkach… NIE, jak stwierdziliśmy 18 września 2019 r., zanim musieliśmy zabić… i był zamiar zabicia… wywołania strachu, aby ludzie zaakceptowali coś, czego nigdy by nie zaakceptowali bez przymusu. I to zostało opublikowane… przez przestępczych oszustów.

Powiedziano nam, że „inwestorzy zareagują, gdy zobaczą zysk na końcu procesu”. I zgadnij, co zobaczyli? Zysk na końcu procesu. 2022: 100 miliardów dolarów dla Pfizera… ze środków publicznych. Moderny, po okłamaniu Kongresu w październiku 2021 r., kiedy poproszono ich o sprawdzenie, czy NIAD faktycznie promuje zastrzyk, który wzbogaci NIAD, a Antony Fauci i cały zespół w NIH powiedzieli, że nie mają żadnego interesu finansowego w swojej rekomendacji, otrzymują zaległą opłatę licencyjną w wysokości 400 milionów dolarów za pierwszą opłatę licencyjną, 400 milionów dolarów.

To więcej niż jakikolwiek instytut zdrowia w historii amerykańskich badań medycznych kiedykolwiek otrzymał za pojedynczy wynalazek. I co dalej? Prośba WHO o zwiększenie budżetu o 11%, aby zapewnić, że ludzie, którzy z niego korzystają, przekazują na niego darowizny. I zgadnij, co właśnie zrobili? Wyprali pieniądze z powrotem. To właśnie zrobili. [Zachowaj prostotę – przepisy antymonopolowe są kluczowe]. To nie jest przestępstwo przeciwko zdrowiu publicznemu. W rzeczywistości nie jest to przestępstwo konstytucyjne.

Jest to czyn przestępczy popełniony przez organizację przestępczą, która została zaprojektowana w celu umożliwienia przestępczego postępowania od momentu jej powstania w 1947 roku.

To wszystko. I nie powinniśmy debatować nad zaletami demokracji, wolności czy czegokolwiek innego, co byłoby tak irracjonalne, jak gdybyśmy podczas napadu na bank debatowali nad drukowaniem banknotów dolarowych. Problemem nie są banknoty dolarowe. Jest nim rabuś. Problemem nie jest zdrowie, nie jest nim zdrowie publiczne, nie jest nim tłumienie informacji, tłumienie sprzeciwu i absolutnie niedopuszczalne traktowanie lekarzy i naukowców na całym świecie, którzy wypowiadali się przeciwko temu. To nie jest przestępstwo…

Przestępstwo polega na tym, że mieliśmy przestępczych oszustów, którzy spiskowali i opracowali, cytuję, „kod awaryjny”. Ci sami przestępcy zaplanowali, zaaranżowali i wykonali wszystkie oficjalne ujęcia, aby upewnić się, że będziesz używać terminów, których każą ci używać: Szczepionka, maska na twarz, zdrowie, dystans społeczny – z których żaden nie miał normalnego zastosowania z definicji. Więc po prostu cię wykorzystaliśmy…

Przestępczy rekieterzy ustalali ceny za pomocą blokujących się dyrekcji, w których znani konkurenci spotykali się i ustalali ceny w bezpośredniej zmowie, z naruszeniem standardów Unii Europejskiej, a także ustawy Shermana i ustawy Claytona w USA. To była przestępczość zorganizowana i tak powinniśmy ją traktować. Przestępcy publicznie kłamali pod przysięgą, co doprowadziło do śmierci i zniszczenia wolności, a co ważniejsze, do śmierci i zniszczenia uczciwości ludzi o dobrych intencjach, którzy siedzą tu dzisiaj i robią wszystko, co w ich mocy, aby złagodzić szkody spowodowane tą katastrofą.

Nie chcę ani przez chwilę umniejszać ogromnego wkładu wielkich specjalistów akademickich i medycznych, którzy desperacko próbowali wypełnić lukę i powstrzymać destrukcyjne konsekwencje tych przestępstw, ale powiem to bez żadnych wątpliwości. Dopóki nie potraktujemy tego jako kryminalnego spisku przestępców prowadzącego do globalnego terroryzmu i morderstw, którego celem jest maksymalizacja zysków, dopóty prowadzimy niewłaściwe rozmowy. Ponieważ nie jesteśmy tu po to, by dyskutować o zaletach zmienionej umowy dla organizacji przestępczej przestępczości zorganizowanej. Jesteśmy tu po to, by położyć kres samej organizacji przestępczej. To jest moje wezwanie do każdej osoby na tej planecie: nie ograniczajcie władzy WHO, zniszczcie WHO!

Dziękuję bardzo.

Autorstwo: dr David Martin
Źródło: KLA.tv


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.