Kongres USA poucza Ukrainę

Opublikowano: 19.02.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 414

Demokratyczna członkini Izby Reprezentantów Marcy Kaptur zgłosiła w amerykańskim parlamencie projekt rezolucji wzywającej Ukrainę do uwolnienia wszystkich „więźniów politycznych”, w tym byłej premier Julii Tymoszenko i byłego ministra spraw wewnętrznych Jurija Łucenki.

„Izba Reprezentantów wzywa rząd Ukrainy do natychmiastowego uwolnienia wszystkich więźniów politycznych, w celu zapewnienia właściwej opieki medycznej wszystkim zatrzymanym. Izba Reprezentantów wzywa Ukrainę do przestrzegania zasad demokracji i państwa prawa, poszanowania praw człowieka, wolności prasy i wolności wypowiedzi oraz prawa do pokojowych zgromadzeń” – głosi projekt uchwały, opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Kongresu.

Serwis prasowy parlamentu przypomniał też, że już 22 września 2012 r. Senat USA uchwalił rezolucję, zgłoszoną przez republikanina Jamesa Inhofe i demokratę Dicka Durbina, w której wezwał Departament Stanu USA do nałożenia sankcji na ukraińskich urzędników zaangażowanych w prześladowanie polityczne J. Tymoszenko.

Tymczasem sędzia pieczerskiego sądu rejonowego w Kijowie, Oksana Carewicz – rozpoczęła przesłuchania w sprawie o zabójstwo deputowanego Jewgienija Szczerbania. Afera ta, w którą zamieszany jest m.in. ekspremier Pawło Łazarenko – jest jednym z najpoważniejszym zarzutów wobec J. Tymoszenko. Sama rozprawa przebiegała bardzo burzliwie, zakłócana przez zwolenników byłej premier. Ona sama została w związku z tym ukarana za obrazę sądu grzywną w wysokości 17 tys. euro. Dlatego dalsze postępowanie odbywa się już bez udziału publiczności.

Opracowanie: karo
Źródło: Geopolityka.org


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rebelia 19.02.2013 13:06

    Niech oni lepiej pilnują własnego burdelu. Owszem, na Ukrainie sytuacja polityczna jest beznadziejna, ale to nie jest sprawa USA. Chameryce się wydaje, że w Europie mają swoje kolonie (w tym Polskę). Niech najpierw zrobią porządek u siebie. Nie im kogoś oceniać

  2. Wolnosciowiec 19.02.2013 17:21

    Amerykanie pouczają inne narody, mimo że samo nie szanują wolności słowa. Mówią o wolności pokojowych zgromadzeń mimo że sami pacyfikują protesty np. Occupy Wall Street

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.