KE pozywa Polskę przed TSUE

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1164

Komisja Europejska podjęła decyzję o pozwaniu Polski przed Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie podatkowo-środowiskowej. Bruksela zakwestionowała ulgi podatkowe dla przedsiębiorstw energochłonnych – informuje Polskie Radio.

Jak podaje portal, zdaniem KE zakłady energochłonne, które korzystają z europejskiego systemu handlu emisjami, nie powinny kupować węgla bądź gazu do celów grzewczych bez akcyzy.

Przypomnijmy, postępowanie w tej sprawie przeciwko Polsce KE rozpoczęła już w marcu ubiegłego roku. Kilka miesięcy temu wysłała upomnienie, teraz zaś postanowiła skierować pozew do unijnego Trybunału. Powodem jest niedostosowanie przez Polskę ustawodawstwa do unijnego prawa.

W uzasadnieniu KE napisała, że unijne przepisy, dotyczące opodatkowania energii, wymagają od przedsiębiorstw, które korzystają z takich zwolnień, by wprowadzały ulepszenia efektywności środowiskowej lub energetycznej. Według Brukseli polskie przepisy tego nie wymagają.

Z uzasadnienia wynika, że przepisy polskiego prawa sprzyjają działalności powodującej duże zanieczyszczenie i w związku z tym są sprzeczne z unijnymi celami klimatycznymi, a także powodują poważne zakłócenia konkurencji we Wspólnocie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o