KE pozywa Polskę przed TSUE

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1817

Komisja Europejska podjęła decyzję o pozwaniu Polski przed Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie podatkowo-środowiskowej. Bruksela zakwestionowała ulgi podatkowe dla przedsiębiorstw energochłonnych – informuje Polskie Radio.

Jak podaje portal, zdaniem KE zakłady energochłonne, które korzystają z europejskiego systemu handlu emisjami, nie powinny kupować węgla bądź gazu do celów grzewczych bez akcyzy.

Przypomnijmy, postępowanie w tej sprawie przeciwko Polsce KE rozpoczęła już w marcu ubiegłego roku. Kilka miesięcy temu wysłała upomnienie, teraz zaś postanowiła skierować pozew do unijnego Trybunału. Powodem jest niedostosowanie przez Polskę ustawodawstwa do unijnego prawa.

W uzasadnieniu KE napisała, że unijne przepisy, dotyczące opodatkowania energii, wymagają od przedsiębiorstw, które korzystają z takich zwolnień, by wprowadzały ulepszenia efektywności środowiskowej lub energetycznej. Według Brukseli polskie przepisy tego nie wymagają.

Z uzasadnienia wynika, że przepisy polskiego prawa sprzyjają działalności powodującej duże zanieczyszczenie i w związku z tym są sprzeczne z unijnymi celami klimatycznymi, a także powodują poważne zakłócenia konkurencji we Wspólnocie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.