Kara dla uczniów, którzy po pijanemu znieważyli prezydenta

Opublikowano: 30.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1457

Karę dwóch miesięcy prac społecznych wymierzył sąd w Kaliszu trzem uczniom, którzy w czerwcu 2020 roku znieważyli prezydenta Andrzeja Dudę.

20-letni Mikołaj S. oraz 19-letni Makary M. i Wojciech R. zostali uznani za winnych znieważenia prezydenta poprzez wykrzykiwanie pod jego adresem wulgarnych słów.

„Sąd wymierzył każdemu z oskarżonych karę dwóch miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym” – powiedziała rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Kaliszu sędzia Edyta Janiszewska, cytowana przez Polsat News.

Prokuratura wnosiła o sześć miesięcy prac społecznych i wpłacenie po 500 zł nawiązki na rzecz prezydenta. Obrona wnioskowała z kolei o uniewinnienie oskarżonych lub umorzenie sprawy.

Podczas zakrapianej alkoholem imprezy z okazji rozpoczęcia wakacji, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób, oskarżeni przynieśli baner wyborczy z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy i zaczęli wykrzykiwać pod jego adresem wulgarne, obraźliwe słowa: „je… Dudę”, „chodźmy go spalić”. Całe zdarzenie zostało sfilmowane. Policję o tej sprawie poinformowała radna PiS, której syn uczestniczył w imprezie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 2,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o