Kaczyński chce broni atomowej USA w Polsce

Opublikowano: 14.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 440

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w ostatnich udzielonych wywiadach zdradza swoją fascynację bronią jądrową. Były premier chciałby, aby Polska została włączona w amerykański system obrony jądrowej, choć nie miałby też nic przeciwko zrobieniu z Europy mocarstwa atomowego.

Kaczyński w ciągu kilku dni udzielił wywiadów kilku polskim oraz zagranicznym gazetom. W rozmowie z „Gazetą Polską”, a więc organem prasowym najbardziej fanatycznych zwolenników PiS, były premier został zapytany o zwiększenie potencjału wojskowego polskiej armii. Kaczyński zaznaczając, że to jego prywatne stanowisko, opowiedział się za włączeniem Polski do amerykańskiego systemu obrony atomowej, co miałoby być optymalnym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa kraju.

Tematyka broni nuklearnej pojawiła się też w wywiadzie Kaczyńskiego dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, gdzie prezes PiS pozytywnie wypowiedział się na temat przekształcenia Unii Europejskiej w supermocarstwo atomowe. Dodał on, że nie wystarczą przy tym jedna bądź dwa okręty atomowe, ale zbliżenie się do potencjału atomowego rosyjskiego wojska.

Zastępczyni sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller w rozmowie z tą samą gazetą powiedziała jednak, że nowa broń atomowa doprowadziłaby w prostej linii do kolejnych kryzysów i destabilizacji. Jednocześnie „FAZ” poinformowało, iż NATO czeka na realizację dotychczasowych amerykańskich zobowiązań przez administrację Donalda Trumpa.

Na podstawie: Niezalezna.pl, Wprost.pl, WP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Abaddon 14.02.2017 16:06

  Nasi “zarządcy” na każdym kroku udowadniają, że rządzić to powinni co najwyżej kurnikiem. A i wtedy szkoda byłoby kur. Co jedni to lepsi. Z deszczu pod rynnę. A szans na poprawę w przyszłości nie widać. Chyba że ludzie zagłosują kiedyś na Kukiz 15.

 2. M4ndarkus 14.02.2017 18:02

  Też nie lubię PiSu, jednak wszystkie środki prasy powinny być bezstronne
  “a więc organem prasowym najbardziej fanatycznych zwolenników PiS, ” – co to za komentarz, opinia? – nie wypada tak.
  Obecnie radio ZET chwali się iż jest najbardziej opiniotwórczą stacją radiową w kraju.

  Co do samej broni, powinni obywateli najpierw spytać czy ją chcą… takie tam marzenie…

 3. beea 14.02.2017 21:21

  “W rozmowie z „Gazetą Polską”, a więc organem prasowym najbardziej fanatycznych zwolenników PiS” – zgadza sie, to jest po prostu biuletyn partyjny.

 4. beea 14.02.2017 21:24

  a z kim to sie mamy tluc ta bronia jadrowa i przede wszystkim o co?

 5. Sikor 14.02.2017 22:48

  Wydaje mi się, że mimo wszystko powinniśmy iść w odwrotnym kierunku. Natomiast opinia prezesa świadczy o tym, że jest on już ,,przestarzałym” politykiem.

 6. adambiernacki 15.02.2017 00:24

  Broń jądrową powinniśmy mieć własną bo kto nie ma atomu ten nie ma domu. Sprowadzanie tu usraelskiej broni jądrowej może służyć jedynie usraelowi i stanowi dla nas zagrożenie. Takie jest moje zdanie.

 7. Fenix 15.02.2017 09:07

  To wolę by atom był w elektrowni i służył wszystkim .
  Niż atom do szpanowania, widzisz jakiego mam” członka ” większego niż ty i co mi zrobisz?
  Q..a rozwalę ci D….o!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.