Indiom grozi katastrofa

Opublikowano: 17.06.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 362

Indie poinformowały o zbliżającej się katastrofie suszy z powodu braku wody.

Indie mają do czynienia z najcięższym w całej historii kraju kryzysem wodnym, który corocznie pochłania około 200 tys. ludzi — czytamy w opublikowanym raporcie Narodowego Instytutu Transformacji Indii (NITI).

Jak twierdzą autorzy raportu, obecnie około połowa ludności kraju (około 600 mln z 1,3 mld) ma do czynienia z niedoborem wody a już do 2030 roku popyt na nią dwukrotnie przewyższy dostępne w kraju zasoby wodne.

Ostry niedobór wody dla setek milionów Hindusów może obniżyć PKB kraju o 6% — podkreślono w badaniu, którego fragmenty cytuje gazeta Business Standard.

W raporcie czytamy, że 21 największych indyjskich metropolii wyczerpie swoje zapasy podziemnych wód już do 2020 roku, co dotknie około 100 mln osób. Powołując się na dane niezależnych agencji, autorzy raportu także piszą, że 70% zasobów wodnych w Indiach jest zanieczyszczonych, w związku z czym wskaźnik jakości wód w kraju znajduje się na 120 miejscu ze 122.

Zdjęcie: billycm (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o