Indie żądają repatriacji swych obywateli służących w armii Rosji

Opublikowano: 24.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1073

Według gazety „The Hindu”, około dwudziestu Hindusów wstąpiło do armii rosyjskiej w celu „pracy pomocniczej”. Co najmniej trzech z nich zostało „zmuszonych” do udziału w bezpośrednich w operacjach na froncie i walki. Władze indyjskie twierdzą, że starają się oni bezskutecznie uzyskać urlopowanie.

Ministerstwo spraw zagranicznych Indii potwierdziło w piątek 23 lutego, że niektórzy obywatele tego kraju zaciągnęli się do „służb pomocniczych” w rosyjskiej armii. Dodano, że obecnie ministerstwo podjęło kontakty z Moskwą, aby uzyskać ich urlopowanie z tej służby.

Indyjskie MSZ nie potwierdziło jednak, że Hindusi brali udział w operacjach bojowych. W oświadczeniu podano tylko, że wiadomo, iż „kilku obywateli Indii zgłosiło się do pracy pomocniczej w rosyjskiej armii”, a „ambasada Indii regularnie porusza tę kwestię w kontaktach z właściwymi władzami rosyjskimi, aby ich zwolnić”.

Wezwano także „wszystkich obywateli Indii do zachowania ostrożności i bezpieczeństwa oraz trzymania się z dala od tego konfliktu”. Hindusów skuszono zapewne obietnicami wysokich wynagrodzeń. Wiadomo, że za akcję rekrutacyjną do armii rosyjskiej w sąsiednim Nepalu, tamtejsze władze zatrzymały kilka osób.

Jeden z zaciągniętych Hindusów powiedział gazecie, że jego „wielokrotne prośby” o repatriację kierowane do ambasady Indii w Moskwie pozostawały „lekceważone”. Według „The Hindu” osoby rekrutujące ich do pracy pochodziły z Dubaju i oszukały Hindusów. Obiecywano im wysokie pensje i rosyjski paszport. Po przybyciu do Moskwy rekruci zostali rzekomo przeszkoleni w zakresie obchodzenia się z bronią i amunicją i wysłani w styczniu na linię frontu. Gazeta podała, że ​​niektórzy obywatele Indii zgłaszali się także na ochotnika do sił ukraińskich.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „The Hindu”, AFP
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 24.02.2024 12:25

    Dzisiaj wysyp interesujacych tematów

  2. sga 24.02.2024 14:14

    indie sie zajmuja kilkunastoma osobami, podczas gdy w ich kraju problemy maja dziesiatki tysiecy 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.