Imigranci powiększają rodziny w litewskich obozach

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1802

Litwa od prawie dwóch miesięcy mierzy się z kryzysem imigracyjnym spowodowanym działaniami Białorusi. W specjalnie stworzonych obozach dla nielegalnych imigrantów coraz częściej wybuchają protesty, a przebywające w nich osoby mimo złych warunków zaczynają się rozmnażać. Szacuje się, że ponad dwadzieścia kobiet zaszło w ciążę już po umieszczeniu ich we wspomnianych ośrodkach.

Lekarze odwiedzający tymczasowe obozy dla imigrantów twierdzą, że obecnie przebywają w nich dokładnie 22 ciężarne kobiety. Dodatkowo jedna Kurdyjka na początku sierpnia urodziła dziecko w szpitalu w Janowie, a w przypadku dwóch kolejnych doszło do poronienia i nieudanego porodu. Wspomniane ciężarne kobiety miały natomiast zajść w ciąże w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, gdy już przebywały w litewskich ośrodkach.

Tamtejsze media nie mają wątpliwości co do intencji stojących za rozmnażaniem się imigrantów. W ten sposób chcą oni dzięki dzieciom zapewnić sobie lepsze warunki życia, w tym przede wszystkim otrzymać litewskie obywatelstwo, aby możliwe było łatwiejsze przemieszczanie się po Europie. Problem w tym, że Litwa przyznaje paszporty osobom urodzonym na jej terytorium, ale tylko w wypadku posiadania co najmniej jednego litewskiego rodzica.

Litewskie służby reagują na ten problem poprzez dopuszczenie do nielegalnych imigrantów przedstawicieli organizacji charytatywnych. Ich wolontariusze zajmują się więc głównie dystrybucją prezerwatyw na terenie ośrodków dla obcokrajowców.

https://www.youtube.com/watch?v=ZerqvYw4uoY

To nie jedyny problem związany z obecnością nielegalnych imigrantów na terytorium Litwy. W tymczasowych ośrodkach regularnie dochodzi do buntów i protestów. Najwięcej z nich miało miejsce w Rudnikach, czyli wsi zamieszkiwanej głównie przez mniejszość polską. Mieszkańcy obozu skarżą się na słabe wyżywienie, ale przede wszystkim domagają się wypuszczenia ich na wolność.

Gabrielius Landsbergis, litewski minister spraw zagranicznych, informuje z kolei o rosnącej liczbie imigrantów zainteresowanych powrotem do swoich ojczyzn. Chodzi głównie o Irakijczyków, choć ich własny rząd niechętnie realizuje zawartą z Unią Europejską umowę o deportacji nielegalnych imigrantów.

Na podstawie: Lrytas.lt
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. fso1500 08.09.2021 12:17

    Oni umrą 🤣

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.