Huragan ujawnił pozostałości „brytyjskiej Atlantydy” sprzed 4500 lat

Opublikowano: 22.09.2020 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 237

Podwodny skamieniały las w Cardigan Bay może świadczyć o zatopionej „brytyjskiej Atlantydzie”. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Aberystwyth. Korzystając ze specjalnych analiz, naukowcy zamierzają udowodnić, że skamieniałe drzewa mogą mieć ponad 4500 lat. Unikalny las został znaleziony po huraganie w pobliżu miasta Llanrichstud.

Na wybrzeżu Walii znaleziono już skamieniałe pozostałości drzew, ale nikt nie był w stanie ustalić ich pierwotnej lokalizacji. Niedawna burza pomogła naukowcom w znalezieniu tego miejsca. Mówimy o dawno skamieniałych pozostałościach lasu, który mógł znajdować się nad wodą przez 4,5 tysiąca lat. Odpowiednie znalezisko zostało dokonane w Llanrichstud. Naukowcy zasugerowali, że starożytne walijskie drzewa były częścią lasu Cantre’r Gvelod wiele lat temu.

Znalezisko nadaje nowe znaczenie starożytnej legendzie z tego rejonu. Zgodnie z wypowiedzią dr. Hywela Griffithsa, od XVII wieku, pojawiają opowieści o „brytyjskiej Atlantydzie” zlokalizowanej w pobliżu Walii. Do ochrony przed morzem służyła tama z zasuwą, której otwieranie i zamykanie następowało w zależności od przypływów i odpływów. Z jakiejś przyczyny pewnego razu zapomniano to zrobić a cywilizacja zeszła na dno. być może już wkrótce dowiemy się na jej temat nieco więcej.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o