Hakerzy zaatakowali niemiecką policję

Opublikowano: 27.07.2011 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 503

NIEMCY. Według pierwszych doniesień tym razem włamywacze nie byli powiązani z żadną znaną grupą hakerską.

Anonymous, włamując się niedawno do systemu informatycznego NATO, stwierdzili, że “nie boją się wojskowych okrętów”. Za przykładem znanej grupy poszli teraz inni hakerzy.

Włamywacze, którzy nazywają siebie “n0n4m3 cr3w”, mieli według nieoficjalnych doniesień dostać się do systemu niemieckiej jednostki zajmującej się bezpieczeństwem sieci. Warto przypomnieć, że Nationaler Cyber-Sicherheitsrat zostało powołane zaledwie kilka miesięcy temu, by przeciwdziałać cyberwojnie.

Jak poinformowały lokalne władze, 23-latek posługujący się nickiem “Darkhammer” został zatrzymany w ubiegłą niedzielę pod zarzutem kierowania zespołem “n0n4m3 cr3w”. Włamanie do jednostki zajmującej się bezpieczeństwem to jednak tylko jeden z zarzutów, który usłyszy haker.

Policja odkryła, że do jej systemów uzyskiwano dostęp już od września ubiegłego roku, co dawało cyberprzestępcom wiele miesięcy na wykradzenie wielu tajnych informacji. Według anonimowych źródeł w ręce hakerów trafiły dokumenty dotyczące setek policyjnych dochodzeń.

Opracowanie: Adrian Nowak
Na podstawie: DefeseTech
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. falcon_millenium 27.07.2011 11:10

  Kolejna propaganda na potrzeby kontroli internetu.
  Oceniając jednak takie sytuacje: to system nie dba o sprawy obywateli pozwalając na takie włamania. Hakerzy/krakerzy/młodzi sprawdzający swoje możliwości zawsze byli i będą.. Wina leży po stronie systemu a nie jednostek włamujących się.

  Gdyby polityka zaczęła mówić wszystko zamiast kłamać, ukrywać, utajniać to nie było by zagrożenia. Jednak przy takim oszukiwaniu, kłamaniu i politycznych rozgrywkach muszą utajniać wszystko, bo by ich ludzie już dawno pogonili.

 2. wafelkill 27.07.2011 19:04

  Tylko prawda nic wiecej…
  Wielki szacun dla wszystkich ktorzy walcza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.