Gospodarka “powolna i niepewna”

Opublikowano: 27.02.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Wg Mervyna Kinga, prezesa Banku Anglii brytyjska gospodarka skurczyła się w czwartym kwartale, ponieważ firmy ograniczają inwestycje zwiększając zagrożenie dla poprawy gospodarki. Przewiduje on, że w najbliższym czasie gospodarka brytyjska będzie “powolna i niepewna”.

W czwartym kwartale produkt krajowy brutto zmalał o 0,2 proc. w stosunku do trzeciego kwartału, tyle samo, ile wynosiły prognozy. Inwestycje w przedsiębiorstwach spadły o 5,6 proc., najwięcej od pierwszego kwartału 2011 roku.

Usługi nie uległy w skali kwartału zmianie, natomiast produkcja przemysłowa spadła o 1,4 proc. w stosunku do trzeciego kwartału, w tym produkcja fabryczna skurczyła się o 0,8 proc. Branża budowlana odnotowała spadek o 0,5 proc.

Bezrobocie jest najwyższe od 16 lat i wynosi 8,4 proc. i wciąż rośnie. Przy obecnych cenach wynagrodzenia pracownicze w ostatnim kwartale spadły o 0,3 proc.

David Cameron stwierdził, że ostrzeżenie agencji Moody’s o możliwości utraty przez Wielką Brytanię najwyższego ratingu kredytowego zwiększa potrzebę programu cięć budżetowych w kwocie 150 miliardów funtów, co spowoduje zwolnienie do 2017 roku 700 tysięcy osób zatrudnionych na sektorze publicznym.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

Bank Anglii – czyli prywatny bank Roschildów. Marvin King to tylko administrator.

maleczka
Użytkownik
maleczka

no tu za sie prosi ten link co go na wolnych mediach dzis znalazlam…

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HmHIMSgtIwM

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ