Google finansowało współpracowników laboratorium z Wuhan

Opublikowano: 22.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1564

Tytan technologiczny Google finansował od ponad dekady badania założyciela EcoHealth Alliance i współpracownika laboratorium Wuhan, Petera Daszaka.

„The National Pulse” poinformował w piątek, że firma Google sfinansowała liczne badania naukowe nad różnymi wirusami przeprowadzone przez Daszaka w latach 2010-2018. „Dziesięcioletnia relacja jest widoczna w badaniu z 2010 r. dotyczącym flawiwirusów nietoperzy, które wymienia Daszaka i wiceprezesa Sojuszu EcoHealth, Jonathana Epsteina, jako autorów, którzy z kolei dziękują Google.org za finansowanie” – napisała Natalie Winters. „Badanie z 2014 r. dotyczące przenoszenia henipawirusa, którego autorem jest Daszak, podobnie deklaruje, że było ono częściowo wspierane przez Google.org”.

Warto zauważyć, że jedno wspierane przez Google badanie Daszaka, przeprowadzone w 2018 r., zatytułowane „Serologic and Behavioral Risk Survey of Workers with Wildlife Contact in China”, przedstawia teorię, że koronawirusy podobne do SARS mogą pochodzić z bazaru w pobliżu miasta Wuhan.

We wstępie do badania czytamy: „Obchodzenie się, transport i rzeź dzikich zwierząt upolowanych lub hodowlanych stwarza ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów na ludzi. W południowych prowincjach Chin, w tym w Guangdong, znaczny procent populacji pozyskuje świeże mięso do spożycia z targowisk, rynków wspólnotowych, które specjalizują się w sprzedaży i rozbiorze żywych zwierząt, w tym zwierząt rzadkich i zagrożonych. Badania wykazały, że pośredniczenie człowiek-zwierzę, takie jak na tych rynkach, zapewniają idealne środowisko do powstawania, przenoszenia i namnażania się chorób zakaźnych”.

Jaki biznes ma firma technologiczna z Doliny Krzemowej w finansowaniu badań wirusologicznych, a w szczególności badań powiązanych z Instytutem Wirusologii Wuhan poprzez osobę Daszaka?

Pamiętaj, że grupa EcoHealth Alliance Daszaka wysłała pieniądze podatników z Narodowego Instytutu Zdrowia do laboratorium w Wuhan na prowadzenie badań wzmacniania funkcji wirusów. Ponadto Daszak był niemal w pojedynkę odpowiedzialny za kształtowanie narracji wokół COVID-19, wywierając nacisk na brytyjskie czasopismo medyczne „The Lancet”, aby wydało oświadczenie, że koronawirus pochodzi z bazaru w Wuhan. I wreszcie Daszak był jedynym amerykańskim członkiem śledztwa Światowej Organizacji Zdrowia które odwiedziło laboratorium w Wuhan, który w końcu przyznał w marcu w programie „60 Minutes”, że globalna organizacja po prostu przyjęła chińskie zapewnienia, że COVID-19 pochodzi z pobliskiego bazaru.

„Istnieje granica tego, co możesz zrobić i doszliśmy do tego limitu. Zadaliśmy im trudne pytania. Nie zostały wcześniej sprawdzone. A odpowiedzi, których udzielili, okazały się wiarygodne, poprawne i przekonujące” – stwierdził Daszak.

Na podstawie: TheNationalPulse.com, EcoHealthAlliance.org [1] [2], Journals.plos.org, Usaspending.gov, Prisonplanet.pl, Mediaite.com
Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Wydaje się teraz jasne, dlaczego Google i podległa mu firma YouTube cenzurują informacje o pochodzeniu koronawirusa z laboratorium w Wuhan.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o