Globalne zadłużenie osiągnęło już 184 bln USD!

Opublikowano: 24.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2031

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) ogłosił, że globalny dług wynosi obecnie średnio 84 tysiące dolarów na jedną osobę. Stany Zjednoczone, Chiny i Japonia są trzema najbardziej zadłużonymi państwami, odpowiadającymi za ponad połowę światowego długu.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obliczył, że udział w długach trzech wspomnianych mocarstw, przekracza łączną wartość globalnej produkcji. Przykładowo udział Chin w globalnym zadłużeniu wzrósł z 3% na początku XXI wieku do ponad 15%, co podkreśla gwałtowny wzrost kredytów w następstwie światowego kryzysu finansowego.

Według Funduszu wartość globalnego długu osiągnęła obecnie rekordowy poziom 184 bilionów dolarów. Wysokość zadłużenia jest o 2 biliony wyższa niż pierwotnie szacowano, ponieważ niektóre kraje nie zgłosiły wcześniej swoich zaktualizowanych danych.

Nie wyjaśniono jednak u kogo został zaciągnięty ten dług i skąd się bierze pokrycie dla takiej astronomicznej liczby wirtualnych dolarów wykreowanych w systemach komputerowych banków, za to z pewnością spłacający te zobowiązania oddadzą ich komuś jeszcze więcej.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: RT.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 24.12.2018 15:05

    Jak wybuchnie 3 wojna, to się wszystko wyzeruje, a potem to już może w ogóle nie będzie walut, banków i innych bzdur. Wróci handel wymienny, a walutą będzie np. worek mąki, kilo mydła, beczka wody pitnej itd.

  2. Szwęda 26.12.2018 11:58

    Trochę ludzi to na pewno przeżyje – inna sprawa jak długo pociągną…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.