Globalne zadłużenie osiągnęło już 184 bln USD!

Opublikowano: 24.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1736

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) ogłosił, że globalny dług wynosi obecnie średnio 84 tysiące dolarów na jedną osobę. Stany Zjednoczone, Chiny i Japonia są trzema najbardziej zadłużonymi państwami, odpowiadającymi za ponad połowę światowego długu.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obliczył, że udział w długach trzech wspomnianych mocarstw, przekracza łączną wartość globalnej produkcji. Przykładowo udział Chin w globalnym zadłużeniu wzrósł z 3% na początku XXI wieku do ponad 15%, co podkreśla gwałtowny wzrost kredytów w następstwie światowego kryzysu finansowego.

Według Funduszu wartość globalnego długu osiągnęła obecnie rekordowy poziom 184 bilionów dolarów. Wysokość zadłużenia jest o 2 biliony wyższa niż pierwotnie szacowano, ponieważ niektóre kraje nie zgłosiły wcześniej swoich zaktualizowanych danych.

Nie wyjaśniono jednak u kogo został zaciągnięty ten dług i skąd się bierze pokrycie dla takiej astronomicznej liczby wirtualnych dolarów wykreowanych w systemach komputerowych banków, za to z pewnością spłacający te zobowiązania oddadzą ich komuś jeszcze więcej.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: RT.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Jak wybuchnie 3 wojna, to się wszystko wyzeruje, a potem to już może w ogóle nie będzie walut, banków i innych bzdur. Wróci handel wymienny, a walutą będzie np. worek mąki, kilo mydła, beczka wody pitnej itd.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Trochę ludzi to na pewno przeżyje – inna sprawa jak długo pociągną…