Geoinżynieria wywołała powódź w Dubaju

Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2576

Media głównego nurtu, takie jak „Bloomberg News”, przyznały, że niedawna historyczna powódź w Dubaju była efektem „zasiewania chmur”. Według doniesień ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ciągu 24 godzin w rejonie spadło tyle deszczu, ile w normalnym roku pada przez cały rok.

Inne media głównego nurtu od razu zaczęły zaprzeczać, że powódź była efektem geoinżynierii. Magazyn „Wired” opublikował artykuł zatytułowany „Nie, powodzie w Dubaju nie były spowodowane zasiewem chmur”, mimo że cztery lata temu ten sam magazyn opublikował artykuł „Bringing in the rain: Has the UAE’s cloud-seeding program gone too far?” („Sprowadzanie deszczu: czy program ZEA zasiewający chmury nie posunął się za daleko?”), w którym wskazywał, że takie anormalne zjawiska mogą być skutkiem geoinżynierii.

Faktem natomiast jest to, że niemalże wszystkie kraje regionu mają swoje programy geoinżynieryjne i że działa tam wiele instalacji zwiększających opady, oraz mają własne programy zasiewanie chmur „dronami inżynierii pogodowej”. Dubaj specyficznie rozwijał drony tworzące wyładowania elektryczne w chmurach, aby wywoływać opady.

Oprócz programów zasiewania chmur samolotami i dronami, państwa regionu zbudowały z pomocą zachodnich firm geoinżynieryjne instalacje naziemne zwiększające opady na tych pustynnych obszarach. Programy te są też wskazywane przez sąsiadów. W 2022 roku Iran oskarżył kraje Zatoki Perskiej o to, że ich programy „kradną wodę” w regionie, zmniejszając opady docierające do Iranu.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.