Frytki z McDonald’s są toksyczne!

Opublikowano: 07.05.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 13

O tym, że jedzenie w McDonald’s nie jest zbyt zdrowe, wszyscy wiemy od dawna. Jednak śledztwo przeprowadzone przez amerykańskiego dziennikarza dowodzi, że żywność w popularnej sieci fast foodów jest nie tylko niezdrowa, ale wręcz toksyczna!

Michael Pollan – dziennikarz i profesor dziennikarstwa na Berkeley Graduate School of Journalism ujawnił niedawno, jak przebiega proces produkcji frytek w McDonald’s. Okazuje się, że frytki są w trakcie wytwarzania spryskiwane toksycznym pestycydem, którego spożycie w ciągu 6 tygodni od rozpylenia grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Z prywatnego śledztwa dziennikarskiego Michaela Pollana, który odwiedził jedną z hal produkcyjnych wynika, że w zakładach McDonald’s stosowany jest pestycyd metamidofos, który wywołuje podrażnienie płuc, katar, trudności w oddychaniu, drętwienie kończyn, niewyraźne widzenie, nudności i wymioty, zaburzenia mowy, nieregularne bicie serca, a w najcięższych przypadkach także śpiączkę prowadzącą do śmierci.

McDonald’s posiada restrykcyjną politykę w zakresie selekcji ziemniaków zdatnych do spożycia, która jednak, zamiast sprzyjać, szkodzi miłośnikom fast foodowego jedzenia. Do produkcji swoich frytek McDonald’s stosuje bowiem ziemniaki z gatunku Russet Burbank, które mają wydłużony kształt, ale które są też bardzo podatne na różnego rodzaju zarazy, w tym na martwicę. Pestycydy są więc powszechnie stosowane już na samym początku produkcji, aby zabezpieczyć ziemniaki w trakcie wzrostu.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Poważnymi konsekwencjami grozi wiara, że tanie jest dobre. Szczególnie jedzenie.

zxcv
Użytkownik
zxcv

To pryskane tym pestycydem są ziemniaki na polu czy frytki w fabryce?
“Okazuje się, że frytki są w trakcie wytwarzania spryskiwane toksycznym pestycydem…”
Trochę się ten artykuł kupy nie trzyma co nie zmienia faktu, że McDonalds to syf którego psu bym nie dał.