Frytki z McDonald’s są toksyczne!

Opublikowano: 07.05.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1961

O tym, że jedzenie w McDonald’s nie jest zbyt zdrowe, wszyscy wiemy od dawna. Jednak śledztwo przeprowadzone przez amerykańskiego dziennikarza dowodzi, że żywność w popularnej sieci fast foodów jest nie tylko niezdrowa, ale wręcz toksyczna!

Michael Pollan – dziennikarz i profesor dziennikarstwa na Berkeley Graduate School of Journalism ujawnił niedawno, jak przebiega proces produkcji frytek w McDonald’s. Okazuje się, że frytki są w trakcie wytwarzania spryskiwane toksycznym pestycydem, którego spożycie w ciągu 6 tygodni od rozpylenia grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Z prywatnego śledztwa dziennikarskiego Michaela Pollana, który odwiedził jedną z hal produkcyjnych wynika, że w zakładach McDonald’s stosowany jest pestycyd metamidofos, który wywołuje podrażnienie płuc, katar, trudności w oddychaniu, drętwienie kończyn, niewyraźne widzenie, nudności i wymioty, zaburzenia mowy, nieregularne bicie serca, a w najcięższych przypadkach także śpiączkę prowadzącą do śmierci.

McDonald’s posiada restrykcyjną politykę w zakresie selekcji ziemniaków zdatnych do spożycia, która jednak, zamiast sprzyjać, szkodzi miłośnikom fast foodowego jedzenia. Do produkcji swoich frytek McDonald’s stosuje bowiem ziemniaki z gatunku Russet Burbank, które mają wydłużony kształt, ale które są też bardzo podatne na różnego rodzaju zarazy, w tym na martwicę. Pestycydy są więc powszechnie stosowane już na samym początku produkcji, aby zabezpieczyć ziemniaki w trakcie wzrostu.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 08.05.2018 10:50

    Poważnymi konsekwencjami grozi wiara, że tanie jest dobre. Szczególnie jedzenie.

  2. 4444 11.10.2018 15:20

    To pryskane tym pestycydem są ziemniaki na polu czy frytki w fabryce?
    “Okazuje się, że frytki są w trakcie wytwarzania spryskiwane toksycznym pestycydem…”
    Trochę się ten artykuł kupy nie trzyma co nie zmienia faktu, że McDonalds to syf którego psu bym nie dał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.