Francja zwiększa moce elektrowni węglowych

Opublikowano: 08.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1430

W styczniu i lutym Francja zamierza zwiększyć moce produkcyjne swoich elektrowni węglowych. Władze w Paryżu właśnie w ten sposób zamierzają zapobiec załamaniu się dostaw energii, co mogłoby mieć miejsce z powodu rekordowo niskich dostaw energii pochodzącej z francuskich obiektów atomowych.

Do 20 stycznia potrwają publiczne konsultacje dotyczące projektu rozporządzenia przygotowanego przez francuskie Ministerstwo Energetyki. Zakłada on eksploatowanie przez spółki energetyczne EDF i Gazel Energie dwóch elektrowni węglowych. W styczniu i lutym miałyby one pracować przez około 1000 godzin, gdy dotychczas było to 700 godzin rocznie.

Później elektrownie węglowe Cordemais (1160 MW) i Emile Huchet (618 MW) mogłyby wykorzystać już tylko 600 godzin do końca roku, a wówczas przywrócony zostałby wspomniany już dotychczasowy roczny limit.

Francuski rząd chce zabezpieczyć się w ten sposób przed groźbą załamania się dostaw energii elektrycznej. W przypadku zimowych mrozów mogłyby one zostać przerwane, ponieważ elektrownie jądrowe nie są w stanie pokryć zwiększonego zapotrzebowania na prąd.

Co ciekawe, nie będzie to pierwsze przekroczenie obowiązujących dotychczas limitów. W okresie chłodów, mających miejsce od 1 listopada do 24 grudnia ubiegłego roku, EDF wykorzystywało elektrownię węglową Cordemais łącznie przez 840 godzin.

Na podstawie: Montelnews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.