Fabryka zmuszała Ukraińców do niewolniczej pracy

Opublikowano: 22.06.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 583

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało dwie nielegalne fabryki papierosów. W jednej z nich pracowali ukraińscy niewolnicy – podaje TVN24.

Jak podaje policja, funkcjonariusze służby śledczej dotarli do informacji, że na terytorium kraju działa grupa przestępcza, która werbuje i zmusza do pracy imigrantów ze Wschodniej Europy. Jedna z fabryk została zidentyfikowana w mieście Kosztowiec, w województwie mazowieckim. Przestępcy wynajmowali duży skład i przystosowali go do nielegalnej działalności.

„W budynku znajdowały się pomieszczenia mieszkalne, przestrzeń socjalna z telewizorem i niedużą salą treningową. Na hali produkcyjnej panowały ciężkie dla zdrowia warunki pracy z racji unoszącego się pyłu i wysokiej temperatury” — powiedział przedstawiciel biura śledczego Agnieszka Hamelusz.

Druga fabryka znajduje się w Zielonej Górze. Jak powiedziała Hamelusz, obydwie fabryki wyprodukowały w sumie ponad osiem ton tytoniu i ponad 5 milionów gotowych papierosów. Straty Skarbu Państwa w wyniku ich nielegalnej działalności wyniosły około 500 mln złotych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Maximov 22.06.2016 11:45

    Skarb Pańtwa stracił, zyskali zwykli obywatele kupując tańsze papierosy.

  2. skyhigh 22.06.2016 15:50

    lewactwo znowu broni wolności gospodarczej,
    niewolnicy ? toż to zwyczajna umowa cywilno prawna pomiędzy pracodawcą a pracownikiem
    chcą zrobić z naszego kraju drugą Szwajcarię chyba te karakany z pis-u

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.