Zatrzymania i areszt za wymuszenie rozbójnicze

Opublikowano: 24.04.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 641

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo w sprawie wymuszenia rozbójniczego, dokonanego na szkodę przedsiębiorcy z powiatu płockiego. W toku postępowania funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dwie osoby do tej sprawy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze, w tym jedną aresztowano. Funkcjonariusze wykonali także szereg innych czynności, między innymi przeszukali pojazd służący do popełnienia przestępstwa oraz miejsca pobytu podejrzanych i przez nich użytkowane.

Sprawcy grożąc pokrzywdzonemu pozbawianiem życia i zadając mu ciosy siekierą wymusili od niego haracz w kwocie 15 tysięcy zł. Miała to być “opłata” za możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w Warszawie. Michał S. zawiózł Huberta K. po odbiór pieniędzy od pokrzywdzonego, a następnie przewoził uzyskany haracz w ustalone wcześniej miejsce. Do zatrzymania sprawców doszło bezpośrednio po przekazaniu pieniędzy przez pokrzywdzonego. Usłyszeli zarzuty.

Prokurator przedstawił podejrzanemu Hubertowi K. zarzut wymuszenia rozbójniczego (art. 282 kodeksu karnego), zaś Michał S. usłyszał zarzut udzielenia pomocy przy wymuszeniu rozbójniczym. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego Huberta K., na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Drugi z podejrzanych – Michał S. został objęty przez prokuratora dozorem Policji.

Źródło: CentrumPrasowe.PAP.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kopydlok 24.04.2020 14:53

    Panowie Michał S. oraz Hubert K. nie dorastają Jarosławowi K. nawet do pięt.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.